Novinky - 26.06.2019 18:30

Spartak chce aj pod novým vedením nadviazať na úspechy

Zdroj: sita, huste.tv

FC Spartak Trnava ani po zmene vlastníckych štruktúr nemá v pláne ustupovať z pozícií. Nové vedenie futbalového klubu na stredajšej tlačovej konferencii predstavilo vízie, podľa ktorých chce Spartak ďalej rozvíjať. Na to je však potrebný čas. "Chceme stavať na tom, čo tu bolo dlhé roky budované, no začíname odznova a čaká nás kopa práce. Ja budem predĺženou rukou majiteľov a budem mať na starosti najmä ekonomické záležitosti. Verím, že sa nám podarilo vybrať skúsených a zodpovedných ľudí, ktorí nám pomôžu," povedal nový riaditeľ klubu Milan Cuninka a dodal, že plánujú prehĺbiť spoluprácu nielen s mestom, ale so všetkými subjektmi, ktoré budú ochotné podať pomocnú ruku: "Nehľadáme len strategického partnera, ale uvítame každého, komu záleží na Spartaku. Určite chceme nadviazať užšiu spoluprácu s radnicou, lebo Spartak a mesto Trnava musia držať spolu."

Rozpočet by sa mal pohybovať na úrovni okolo dvoch miliónov eur, ale veľa bude záležať aj od účinkovania klubu v pohárovej Európe. V 1. predkole Európskej ligy 2019/2020 narazia spartakovci na bosniansky klub Radnik Bijeljina.

"Pozeráme sa však najmä do budúcna a postupne chceme stavať káder na odchovancoch. Prácu s mládežou považujeme za dôležitú v našich zámeroch. Teraz pre krátkosť času pribudli viacerí cudzinci, ale vyberáme ich zodpovedne a verím, že nebudú len do počtu. Navyše, získať kvalitného slovenského hráča je čoraz ťažšie," zhrnul športový riaditeľ Andrej Kostolanský a k aktuálnemu kádru i cieľom v ligovej sezóne dodal: "Už naberá reálne kontúry, chýba nám ešte stredový záložník a hrotový útočník. Základným cieľom v lige je dostať do hornej šestky, všetko ostatné bude príjemným bonusom."

Priaznivci "andelov" sa môžu tešiť na atraktívny futbal, ktorý ordinuje tréner Ricardo Chéu, ktorý v uplynulom ročníku viedol FK Senica. "Chceme hrať doma aj vonku aktívne a s napádaním. Moja mentalita je víťazná, idem do každého zápasu s cieľom vyhrať a to chcem vštepiť aj hráčom. Podľa toho si ich vyberáme, lebo Spartak je jeden z najväčších slovenských klubov, s najlepšími fanúšikmi a musí byť pre všetkých cťou, že nosia na drese jeho znak."