Novinky - 09.09.2019 17:57

Legionári v Spartaku navštevujú hodiny slovenčiny u lektorky

Zdroj: sita,huste.tv

V kluboch slovenskej futbalovej Fortuna ligy nie je zriedkavosťou pôsobenie legionárov z ďalekých krajín. Niektorí sa pod Tatrami zdržia kratšie, iní pobudnú na Slovensku aj niekoľko sezón. V Spartaku Trnava sa rozhodli zabezpečiť im lektorov, aby sa naučili komunikovať v slovenčine. Ako prvá v pondelok začala s výukou skupina Brazílčanov a portugalský kouč Ricardo Chéu s asistentom Nunom Barbosom. "V utorok sa pridajú aj hráči so slovanskými koreňmi," referuje oficiálny web Spartaka.

"Máme v mužstve legionárov, ale našou prioritou je, aby sa čo najviac rozprávali po slovensky. Mnohí rozumejú, no s rozprávaním je to horšie, preto sme pripravili tieto kurzy slovenského jazyka. Verím, že to hráčom prospeje, aby mohli komunikovať aj s fanúšikmi a médiami,“ vysvetlil športový riaditeľ Andrej Kostolanský pre fcspartaktrnava.com.

Trnavčanov teší, že stredopoliar Emir Halilovič z Bosny a Hercegoviny či rakúsky útočník Kubilay Yilmaz so slovenčinou nemajú problémy. "V klube sme presvedčení, že sa k nim čoskoro pridajú aj ďalší," dodáva web Spartaka.

Fortunaligové kluby majú aktuálne pauzu, ktorá je vyhradená potrebám národných tímov. V Trnave túto prestávku využili na utuženie kolektívu a zamierili na motokáry. Prvenstvo si vyjazdil iba 19-ročný záložník Kristián Mihálek pred rovesníkom Markom Kelemenom, tretí bol brazílsky stredopoliar Lucas Lovat.