Novinky - 12.02.2020 08:36

Trnava je na derby pripravená, káder má na hornú šestku

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Trnavskí futbalisti bojovali v minuloročnej nadstavbovej časti len v dolnej šestke a pri prebudovávaní tímu hlásili ambície pred ročníkom 2019/20 veľmi opatrne. Jesennú časť uzavreli na šiestej pozícii, teda na hranici dvoch nadstavbových skupín. Podľa trénera Chéua má však tento tím výrazne na viac, je s ním spokojný a nepochybuje o tom, že si zahrá v skupine o titul. Hneď po zimnej prestávke príde duel, ktorý môže tieto ambície značne potvrdiť - derby proti Slovanu Bratislava.

"Hráčov vyberiem podľa toho, čo chcem proti Slovanu hrať. Nielen týchto jedenásť, ale všetkých hráčov v kádri považujem za dôležitých pre tento tím. Každý súper je iný a na každého sa pripravujeme zvlášť, takže potrebujeme hráčov s rôznou charakteristikou, aby sme ich vedeli nasadiť v správny čas. Stratégiu na Slovan mám jasnú a aj hráčov, ktorí ju dokážu naplniť," povedal Ricardo Chéu pre klubový web s dodatkom, že šancu môžu hneď v prvom jarnom kole dostať aj tri až štyri nové posily. Okrem bratislavského klubu si Trnava do konca základnej časti zmeria sily ešte so Senicou, Zlatými Moravcami a Dunajskou Stredou. Kľúčom k udržaniu hornej šestky má byť podľa Portugalčana najmä väčšia kompaktnosť v defenzíve a nepripustenie výpadkov v jednotlivých zápasových úsekoch.

Zimnú prípravu si Spartak spestril sústredením v Turecku a pred návratom na ligové trávniky stihol zohrať sedem prípravných zápasov. "Všetci hráči, ktorí absolvovali kompletnú prípravu, pracovali veľmi tvrdo. Potešiteľné je, že sa za celé obdobie nikto nezranil, čo je aj dobrá vizitka technického tímu a rozumného plánovania. Do mužstva pribudlo pomerne dosť nových hráčov a snažili sme sa ich počas tohto obdobia čo najrýchlejšie zapracovať do kádra. Myslím si, že sa nám podarilo dať dohromady silné a kompaktné mužstvo pre druhú polovicu sezóny," dodal Chéu v rozhovore pre web červeno-čiernych.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora