Novinky - 19.07.2020 13:34

Gól tohto mladíka obletel Slovensko. Mieri do Trnavy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

V piatok sa gólom podieľal na udržaní FC Nitra v najvyššej futbalovej súťaži a v sobotu už podpísal zmluvu so Spartakom Trnava. Šestnásťročný talentovaný mladík Sebastián Kóša si pochvaľoval spôsob, akým o neho v Trnave prejavili záujem počas rokovaní.

"Bol som sa pozrieť vo všetkých ostatných kluboch, ktoré o mňa mali záujem. Rozprávali sme sa s vedením a musím povedať, že nikde som som nemal z návštevy taký dobrý pocit ako práve v Trnave. Spartak mi odporučila aj agentúra. Ja som to vnútorne cítil ako dobrý krok, tak som šiel za tým,“ uviedol po podpise zmluvy nádejný stopér, cituje ho klubový portál FC Spartak. Športový riaditeľ trnavského klubu Andrej Kostolanský neskrýva spokojnosť zo zaujímavého transferu. "Potenciál a kvalita nám napovedá, že jeho cesta môže byť veľmi podobná tej Ivana Mesíka či možno aj Milana Škriniara. Dôležité bude najmä to, ako bude Sebastián na sebe pracovať. Verím, že práve tvrdá práca, zdravé sebavedomie a pokora ho privedú k úspechu," uviedol Kostolanský.

Reprezentant SR do 17 rokov dosiaľ má na konte päť prvoligových zápasov a aktuálne už aj jeden gól. Juniorský futbal na klubovej úrovni ho podľa vlastných slov už neláka. "Mám najvyššie ambície. Chcem sa presadiť do A-mužstva a odohrať čo najviac zápasov. Hrávam stopéra, aj keď tréneri ma občas využívajú aj ako defenzívneho stredopoliara. Vďaka svojej postave som postupne putoval postmi a posúval som sa viac do defenzívy. V stredovej pozícii sa viac behá, ale ani v tom nevidím problém," vysvetlil Kóša.

Mladík pochádza z Černíka, dediny medzi Nitrou a Novými Zámkami. S futbalom začínal v neďalekých Komjaticiach. Na istom turnaji si ho spolu s bratom všimli v nitrianskom klube TJ Chrenová, odtiaľ prestúpili do Zlatých Moraviec a neskôr do FC Nitra. Teraz sa už teší na trnavské pokračovanie. "Myslím, že doterajšie prvoligové štarty som si zaslúžil za to, ako tvrdo som na sebe makal na tréningoch. Na mňa to pôsobilo veľmi motivačne, že keď budem na sebe pracovať, môžem sa posúvať,“ dodal Kóša na webe fcspartaktrnava.com.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora