Novinky - 30.07.2020 11:29

Deväť hráčov Spartaka na odchode, posila z Islandu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Aj aktuálne prestupové obdobie bude v radoch trnavského Spartaka rušné a turbulentné. Desať dní pred štartom sezóny 2020/21 informoval klubový web o masívnom pohybe v kádri, ktorého výsledkom bude až deväť odchodov, z toho možno až päť z radov legionárov. Len počas zimy a koronavírusu pritom Štadión Antona Malatinského opustili viacerí dôležití hráči, na čele s Mitreom, Yilmazom alebo Diogom a zostava prešla výraznými zmenami.

Trio Alex Horvát, Oliver Burian a Štefan Molnár odchádzajú naberať zápasovú prax do druhej najvyššej súťaže, kde budú nastupovať v radoch FC Petržalka. Martin Gamboš sa zase po skončení svojho dočasného pôsobenia vracia do kmeňového klubu, ktorým je Žilina. 22-ročný stredopoliar stihol za Trnavu odohrať 21 ligových zápasov, ďalšia spomenutá trojica nakopila v súčte len približne 90 minút. Citeľnejšie budú odchody Malkolma Moenzu, Dijana Vukojeviča, Alexa Sobczyka a Theofanisa Tzandarisa, ktorí sa na jar radili do základnej zostavy.

V červeno-čiernych farbách nebude pokračovať ani Jakub Krč, ktorý sezónu 2019/20 začínal v Senici. Exseničanom je aj Marko Tešija, rovnako dôležitý člen minulosezónnej trnavskej zostavy. Ten síce má platný kontrakt, no to sa týkalo aj Sobczyka, ktorý sa s vedením dohodol na jeho rozviazaní. Chorvátsky záložník v týchto dňoch o svojej budúcnosti intenzívne rokuje. Pozitívnejšie správy sa týkajú hráčov, ktorí by v Trnave mali pokračovať. Predĺženie zmluvy o rok podpísal Matúš Turňa s Ľubošom Kamenárom, po hosťovaní už zarezáva Gergely Tumma, Kristián Mihálek a Matej Jakúbek, kým dlhšie známou informáciou je príchod Jána Vlaska, Erika Pačindu, Jakuba Griča, Sebastiána Kóšu, Martina Bukatu aj hosťovanie islandského pravého obrancu Birkira Valura Jónssona.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora