Novinky - 04.08.2020 22:19

Trnave sa vracia bývalý kapitán. Namiesto krídla už hrá v obrane

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Pohyby v trnavskom kádri sa nekončia a najnovšie pribudol jeden, ktorý viacerým fanúšikom vyčaril spokojný úsmev. Do radov šampióna spred troch rokov pribudol Martin Mikovič, ktorý v tomto prostredí pôsobil vyše šesť sezón. S kapitánskou páskou na rukáve odohral 155 ligových duelov a s tímom sa hneď štyrikrát pozrel aj do tretieho predkola Európskej ligy, kde nastrieľal osem gólov. Najpamätnejší z nich bol postupový na pôde Steauy Bukurešť. Počas leta sa skončilo pôsobenie 29-ročného krídelníka v poľskom tíme Termalica Nieciecza a vracia sa domov. Sám pritom hovorí o ideálnej voľbe a otvorený je aj spôsobu, akým ho tréner využije.

Svoj nateraz posledný súťažný zápas za Spartak odohral vo februári 2017, no od ročníka 2020/21 bude kopiť ďalšie. "Počas môjho poľského angažmánu som sa posunul ako človek, stretol som tam veľa kamarátov. Prišla však konkrétna ponuka od Trnavy a hoci boli v hre aj iné možnosti, nebolo nad čím váhať. Spartak bola pre mňa najlepšia voľba," skonštatoval po podpise dvojročného kontraktu. Neúnavný bojovník sa počas pôsobenia u našich severných susedov pretransformoval na ľavého obrancu, čo je post, na ktorom s ním počíta aj súčasný kouč Marián Šarmír.

Trnavský tím prešiel niekoľko prestupových období po sebe rušnými a početnými zmenami. Mikovič si zo svojho pôsobenia pamätá len Dobrivoja Rusova, Ľuboša Kamenára a Jána Vlaska, ktorý sa rovnako počas tohto leta vrátil po zahraničnom angažmáne. Dodáva však, že so socializáciou nikdy problém nemal a s novými spoluhráčmi sa určite rýchlo spozná a skamaráti. Trnavský rodák svoj materský klub opustil počas zimnej prestávky v sezóne 2016/17. Daný ročník mužstvo uzatváralo na siedmom mieste a o rok sa stalo majstrom Slovenska. Pri prelomení čakania tak nebol, no s posilami formátu Erika Pačindu, Jána Vlaska, Jakuba Griča a viacerých talentovaných mladíkov, môžu byť ambície opäť vysoké.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora