Novinky - 15.09.2020 12:54

Svoju premiéru na Slovensku vždy zvládol. Vyjde mu to aj v Trnave?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Futbalový tréner Norbert Hrnčár príliš dlho bez pracovného miesta neostal. Na konci ligovej sezóny 2019/20 sa s ním rozlúčil AS Trenčín, napriek tomu, že s ním opanoval kvalitatívne slabšiu nadstavbovú skupinu a vydobyl si tak právo zabojovať o účasť v pohárovej Európe. Lenže po šiestich odohraných kolách novej sezóny svojho kouča prepustil Spartak Trnava a siahol práve po tomto päťdesiatnikovi, ktorý si meno budoval v Banskej Bystrici, Spartaku Myjava a v Ružomberku. Trnavské mužstvo pritom nepreberá v ideálnom rozpoložení. Zo šiestich duelov vyhralo len dva.

​Potrebu zmeny si uvedomuje aj veľký patriot červeno-čiernych Marián Šarmír, ktorý bol odvolaný po prehranom derby so Slovanom Bratislava. "Vidím, že mužstvo potrebuje v tomto období nejaký impulz, a preto sme usúdili, že zmena trénera by ho mohla priniesť," cituje jeho slová klubový web. Debut na lavičke si Hrnčár odbije v stredajšom pohárovom zápase proti Zvonínu a potom ho čaká sobotný zápas s Vionom Zlaté Moravce. Zaň nastupuje jeho 22-ročný syn Dávid.

Ligovú premiéru v novom tíme skúsený tréner zvyčajne zvláda. V júli 2012 sa Banskobystričanom predstavil víťazstvom v Senici 3:2, o tri roky neskôr pri svojej premiére na myjavskej lavičke uspel proti Trnave výsledkom 4:2 a dobre začal aj v najaktuálnejších dvoch slovenských pôsobiskách. S Ružomberkom na úvod svojej anabázy pokoril Prešov 1:0 a v októbri 2019 začal v Trenčíne remízou s Ružomberkom, aby v nasledujúcich dvoch stretnutiach vyhral nad Skalicou aj Žilinou. Vo svojom prvom ligovom zápase bol zdolaný len ako kouč českej Karvinej, kde pobudol štyri mesiace.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora