Novinky - 07.12.2020 11:56

Taký zápas Spartak nehral desať rokov. Presne vie, čo ho nakoplo

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Sobotný zápas 16. kola medzi Spartakom Trnava a ŠKF Sereď štatistiky brankárom rozhodne nevylepšil. Štatisti napočítali jedenásť streleckých pokusov a padlo osem gólov. Dva z toho boli vlastné a Trnavčania sa tešili z víťazstva 6:2. Podobný výsledok ich klubová história nezaznamenala už desať rokov. Najaktuálnejšie šesťgólové vystúpenie je z marca 2010, kedy červeno-čierni pokorili Dunajskú Stredu 7:0. Triumf nad Sereďou im upevnil piate tabuľkové miesto, avšak dve kolá pred koncom jesennej časti stále nemajú nič isté.

"Bavili sme sa s chalanmi, či to niekto niekedy zažil, že by sme vyhrávali 4:0 po prvom polčase. Nikto si nespomenul, mne sa to určite nepodarilo. Treba povedať, že o to ťažšie je udržať tú latku aj v druhej polovici, musíme byť sústredení a nepoľaviť," cituje agentúra SITA stredopoliara Martina Bukatu, ktorý na trávniku trávil celých deväťdesiat minút. Prebral úlohy vykartovaného Jána Vlaska, čo znemožnilo Seredi nadviazať na plný bodový zisk proti Dunajskej Strede. Práve DAC naposledy Trnavu dokázal poraziť, čo paradoxne hráčov namotivovalo do ďalšieho programu. Prvý raz v sezóne sa navyše niektorý z jej hráčov dokázal predviesť dvojgólovým vystúpením. Bol ním Saymon Cabral.

"Prvýkrát sa mi podarilo streliť dva góly a je to super pocit. Stihol som to v prvom polčase a v tom druhom som chcel pridať aj tretí. Nevadí, že sa mi to nepodarilo. Bola tam jedna situácia, keď sme išli s Yusufom do protiútoku. Dúfal som, že mi prihrá, ale zobral to na seba. Dal gól, tak je to v poriadku," priznal pre klubový web 19-ročný Brazílčan. Ten do "malého Ríma" prišiel v septembri 2019 a veľmi dobre rozumie tomu, čo najbližšie mužstvo čaká. "Sezóna sa ešte neskončila. Máme dôležitú výhru, ale oveľa dôležitejší zápas nás čaká v najbližšom kole. Musíme sa zodpovedne pripraviť, nechať na ihrisku všetko a urobiť maximum pre to, aby sme vyhrali," avizuje pred derby zápasom so Slovanom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora