Novinky - 04.01.2021 16:22

Trnava odštartovala prípravu bez veľkých zmien, no s bývalým hráčom Dunajskej Stredy

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/FCSpartakTrnava.com

Trnavský Spartak zimuje v rámci našej najvyššej futbalovej súťaži na piatom mieste v tabuľke, no napriek tomu vedenie klubu pristúpilo k zmene trénera. Norberta Hrnčára vystriedal Michal Gašparík ml., pod ktorého vedením odštartovala zimná príprava červeno-čiernych. V kádri sa zatiaľ veľké zmeny neudiali, no na prvom tréningu sa objavila zaujímavá posila.

Obranu Spartaka totiž vystuží krajný bek Kristián Koštrna. Skúsený zadák v Trnave pôsobil ešte v mládežníckych kategóriách pred svojim odchodom do Wolverhamptonu. Na seniorskej úrovni si však v červeno-čiernom drese zahrá po prvýkrát. Nebude to preňho ale prvá skúsenosť s Fortuna ligou. Od júla 2017 do januára tohto roka totiž pôsobil v konkurenčnej Dunajskej Strede. Po príchode do malého Ríma si Koštrna zaspomínal na juniorské časy, kedy v Trnave pôsobil aj po boku brankára Dobrivoja Rusova: „Hrávali sme spolu v mládežníckych kategóriách a prežili sme si svoje. Som veľmi rád, že je v Spartaku a verím, že sa mu tu bude dariť a bude spokojný,“ vyjadril sa pre klubový web kapitán piateho tímu tabuľky.

V Trnave už počas jarnej časti neuvidíme minimálne štyroch hráčov, ktorí patrili do širšieho kádra. Obrancovia Marek Václav, Birkir Jónsson a Dimitrios Konstantinidis nepokračujú v Spartaku, čo platí aj o záložníkovi Tomášovi Hambálkovi. Mladý stredopoliar si však rýchlo našiel nové pôsobisko, keď zamieril späť do Nitry odkiaľ v lete do Trnavy prišiel. Červeno-čiernych čaká hneď na úvod zimnej prípravy cesta na Maltu, kde odohrajú dva prípravné duely. Neskôr majú v domácich podmienkach naplánované aj ďalšie, pričom jarnú časť Fortuna ligy otvoria dohrávkou 18. kola na pôde Zlatých Moraviec v sobotu 6. februára.

Káder FC Spartak Trnava na prvom tréningu v roku 2021:
Brankári: Dobrivoj Rusov, Dominik Takáč, Patrik Vasiľ
Obrancovia: Kristián Koštrna, Matúš Turňa, Gergely Tumma, Mário Mihál, Sebastián Kóša, Martin Mikovič
Stredopoliari: Samuel Benovič, Martin Bukata, Jakub Grič, Ján Vlasko, Peter Kolesár, Johnson Nsumoh, Patrick Karhan, Lukáš Jendrek
Útočníci: Erik Pačinda, Sebastián Gembický, Thomas Kotlár, Bamidele Yusuf, Stanislav Olejník

Na tréningu chýbali dlhodobo zranení Izuchukwu Anthony, Yann Yao a Allecks Godinho. Brazílčan Saymon Cabral sa k tímu pripojil neskôr, pričom grécki futbalisti sa pripoja priamo na Malte. V karanténe je brankár Ľuboš Kamenár.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora