Novinky - 30.01.2021 12:55

Bývalá opora Ružomberka posilou Trnavy

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/FCSpartakTrnava.com

Pred štartom jarnej časti našej najvyššej súťaže posilňuje aj trnavský Spartak. Novou akvizíciou červeno-čiernych sa stal český stopér Filip Twardzik. Skúsený 27-ročný obranca je slovenským fanúšikom známy, keďže v minulosti pôsobil v Ružomberku.

Práve pod Čebraťom patril k najlepším hráčom, čím si vyslúžil prestup do Karvinej. Z najvyššej českej súťaže sa však sťahuje späť na Slovensko, no tentokrát do malého Ríma. V mládežníckom veku prešiel Twardzik akadémiami Herthy Berlín a Celticu Glasgow. Následne prestúpil do anglického Boltonu Wanderers. Tam ale prišla vynútená pauza, po ktorej musel svoju kariéru reštartovať. To sa mu podarilo v Česku a na Slovensku.

Trnavčania týmto príchodom reagujú na zranenie svojho elitného stopéra. Izuchukwu Anthony aktuálne nemôže nastúpiť, zatiaľ čo Twardzik je v zápasovom tempe, keďže minulú sobotu odohral plnú minutáž v drese Karvinej proti Slavii. K novej posile sa vyjadril aj riaditeľ klubu Milan Cuninka: „Už v Ružomberku dokázal, že je líder mužstva a bol aj jedným z najkvalitnejších stopérov našej ligy. Sme veľmi radi, že sa nám z Karvinej podarilo získať hotového hráča na trvalý prestup a verím, že aj v našom drese potvrdí svoju kvalitu. Dohodli sme sa na 2,5-ročnom kontrakte,“ povedal pre klubový web.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora