Novinky - 02.02.2021 18:11

Pár dní pred štartom jarnej časti sezóny hlási Trnava nové posily

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/FCSpartakTrnava.com

Už túto sobotu odštartuje FC Spartak Trnava svoju púť jarnou časťou aktuálnej fortunaligovej sezóny. Ešte pred jej začiatkom však klub ohlásil ďalšie dve nové posily. Ide o legionárov, ktorí majú pozdvihnúť kvalitu červeno-čiernych.

Pred pár dňami bol oficiálne potvrdený príchod útočníka Milana Ristovskeho z chorvátskeho HNK Rijeka. Z rovnakého klubu prichádza do malého Ríma aj ďalšia posila. Španielsky ofenzívny záložník Dani Iglesias bude v Trnave hosťovať do konca aktuálnej sezóny. Odchovanec Deportiva La Coruňa sa tak stane tretím Španielom v drese Spartaka: „Iglesias je hráčom, ktorý môže zvýšiť konkurenciu v stredovej formácii, preto mu dáme šancu v našom mužstve. Dohodli sme sa na hosťovaní do konca sezóny, v prípade, že nás presvedčí, môžeme si uplatniť opciu na prestup,“ povedal pre klubový web športový riaditeľ Andrej Kostolanský.

Na skúške v Trnave bol aj slovinský ľavý obranca Dejan Trajkovski. O jeho osude rozhodlo vedenie klubu včera, keď definitívne potvrdilo, že v Spartaku zostáva. Dvadsaťosemročný futbalista podpísal zmluvu na jeden rok s opciou na ďalší rok. Počas prípravy už stihol naskočiť aj do prípravného zápasu s Banskou Bystricou: „Teším sa, že budem pôsobiť v Spartaku. Už keď som sa dozvedel o záujme z Trnavy, tak som si zisťoval informácie o klube, no až tu som zistil, že skutočnosť predčila moje očakávania. Svojim zázemím je to tu porovnateľné s Twente a v mnohých ohľadoch aj lepšie. Z minulého pôsobenia poznám Jana Vlaska, ktorý mi veľmi pomohol, čo je pre nového hráča v klube dôležité,“ prezradil po príchode do Trnavy Trajkovski.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora