Novinky - 18.04.2021 14:13

Obrovské nadšenie v Trnave! Po derby fanúšikovia vítali hrdinov

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Instagram

V šiestich derby zápasoch po sebe nedokázal Spartak Trnava streliť Slovanu Bratislava gól a nezdolal ho v deviatich súťažných meraniach síl v rade. Po sobotnom zápase na Tehelnom poli však už ani jedna z týchto negatívnych šnúr nie je aktuálna. Zverenci Michala Gašparíka dokázali natiahnuť svoju ligovú víťaznú sériu na štyri zápasy, zatiaľ čo bratislavské dlhočízne obdobie bez prehry bolo ukončené. Pre Slovan šlo iba o druhú prehru na Tehelnom poli v aktuálnej sezóne, zatiaľ čo hostia opäť raz potvrdili, že sú na cestách mimoriadne silní a bodovať dokážu prakticky kdekoľvek.

Výhru 2:1 a plný bodový zisk zaistil výstavným víťazným gólom Kyriakos Savvidis, ktorý v 65. minúte dorazil vlastný priamy kop a odpálil tým veľké nadšenie v "malom Ríme". Hoci sa pre pandemické obmedzenia naďalej hrá bez fanúšikov, tí trnavskí nenechali víťazný zápas proti bratislavskému súperovi bez povšimnutia a autobus s hráčmi vítali nadšeným heslom "Derby je naše!". Tento pokrik si Spartak mohol zakričať prvý raz od apríla 2018. Vtedy jeho domáce víťazstvo 1:0 zariadil Reagy Ofosu, dnes pôsobiaci v rumunskej lige.

Fanúšikovia hosťujúceho celku dali o sebe vedieť už pred duelom a klubový autobus slávnostne vyprevadili vo viere, že sa z hlavného mesta vráti s dobrým výsledkom. Ambícia bola naplnená na výbornú. Tím prišiel s plným bodovým ziskom a nadšených priaznivcov stretol opäť, ešte v hojnejšom počte. "Niečo neskutočné! Klubizmus v takej podobe, aký je v Trnave, nie je nikde inde na Slovensku. A to sme nevedeli, aké nás čaká doma v Trnave privítanie. Správne slovo je: zimomriavky," píše klubový Facebook po piatom nadstavbovom kole, ktoré ho drží v tesnom boji o tretie miesto, zatiaľ čo titulové oslavy Slovana sa odkladajú.