Novinky - 04.05.2021 19:03

Z Michala Gašparíka je trnavský Pochettino

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Po decembrovom odvolaní Norberta Hrnčára sa vo futbalovom Spartaku Trnava predsa rozhodli, že dajú šancu mladému trénerovi z vlastných čierno-červených radov a voľba padla na Michala Gašparíka mladšieho. Ten z prvých štyroch odtrénovaných zápasov vyťažil plných dvanásť bodov a naznačil, že to mohlo byť skvelé rozhodnutie. Po dvoch výhrach v derby nad Slovanom v priebehu dvoch týždňov naňho už priaznivci skladajú zaslúžené chválospevy. Z dvanástich ligových zápasov pod Gašparíkovou taktovkou, Trnava prehrala len dva. Pokiaľ by veci fungovali takto od úvodu sezóny, rozhodne by bola v tabuľke vyššie a momentálne by minimálne trápila Slovan v boji o titul.

Slovan bol pritom v nedeľu odhodlaný Trnave oplatiť prehru na vlastnom štadióne. Spartak navyše dokázal v jednej sezóne najslávnejšie slovenské derby vyhrať dvakrát. Po triumfe 2:1 v hlavnom meste mu to doma vyšlo výsledkom 3:0. "Vieme, akú máme kvalitu v mužstve. Vieme, čo máme hrať a čo sa páči aj našim fanúšikom. Graduje to, som na mužstvo neskutočne hrdý. Rozhodlo srdiečko a nastavenie, že ideme sebavedome už z podchodu na ihrisko. Veríme si. Dnes sme Slovan rozšliapali. Keby nebola pandémia a všetko zatvorené, tak v nedeľu sme asi vo všetkých podnikoch v Trnave," radoval sa zaskakujúci kapitán tímu Martin Mikovič.

Druhé zvládnuté derby obrátilo veľkú pozornosť na 39-ročného kouča Michala Gašparíka, ktorý lietal vzduchom so zvolaním "Pochettino! Pochettino!" Minimálne štýlom a eleganciou Argentinčana pripomína, navyše aj on sa do povedomia dostal v mladom trénerskom veku, keď v sezóne 2008/09 vytrhol utrápený Espanyol Barcelona zo zóny zostupu a "božím zásahom" ho usadil na konečnom 10. mieste. Podobne raketovo pod Gašparíkovou taktovkou vystrelil aj Spartak, ktorý je momentálne mužstvom v najlepšej forme vo Fortuna lige a ťahá šesťkolovú víťaznú šnúru.