FC ViOn Zlaté Moravce - 03.07.2017 13:03

Dobrotka sa vracia do Fortuna ligy. Koho dres oblečie?

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Účastník najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FC ViOn Zlaté Moravce získal do svojho kádra obrancu Martina Dobrotku, informuje v pondelkovom vydaní denník Šport. Bývalý reprezentant s jedným štartom v drese Slovenska naposledy pôsobil v českom druholigovom klube Baník Sokolov.

V jesennej časti sezóny 2016/2017 rozviazal 32-ročný futbalista zo zdravotných dôvodov zmluvu s Baníkom Ostrava. Jarnú časť ročníka odohral v Sokolove. "Chcel som sa otestovať. Predovšetkým z tohto dôvodu som podpísal zmluvu iba na štyri mesiace, hoci mi v Sokolove ponúkali dlhší kontrakt. V jarných zápasoch sa žiadne zdravotné problémy nevyskytli," povedal Dobrotka pre Šport. Zmluvu však s klubom nepredĺžil, odišiel na skúšku do MFK Karviná, ale angažmán z toho nebol. Ozval sa mu tréner Zlatých Moraviec Juraj Jarábek, ktorý ho pozná z reprezentačnej devätnástky, keď ju trénoval s Ivanom Huckom. "Ozval sa mi počas skúšky v Karvinej. Vraj potreboval na stopérsky post skúseného hráča, pretože sa zranil Pintér. Nevyjadril sa okamžite, ale keď padol záujem Karvinej, zatelefonovali sme si. Dohodli sme sa," dodal Martin Dobrotka.

Bývalý hráč bratislavského Slovana, Českých Budějovíc, Rimavskej Soboty (hosťovanie), Slavie Praha a Skalice odohral premiérový zápas za FC ViOn minulú sobotu proti Zbrojovke Brno. "Ešte som si chcel zahrať v najvyššej slovenskej súťaži. Verím, že s ViOn-om sa budeme pohybovať v pokojnom strede tabuľky," uviedol Dobrotka.


Ďakujeme za vaše názory

Napíšte nám: info@huste.tv