Novinky - 21.07.2019 20:50

Dva góly Kalmára po prestávke znamenali všetky body pre DAC v Zl.Moravciach

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

1. kolo, nedeľa 21.07.2019, 19:00
FC ViOn Zlaté Moravce
FC ViOn Zlaté Moravce
1:2
(1:0)
DAC Dunajská Streda
DAC Dunajská Streda
óly: 21. Duga - 68. a 88. Kalmár. Rozhodcovia: Kružliak – Hancko, Bednár, ŽK: Grozdanovski, Válovčan, Pintér – Rodolfo, Ramirez

FC ViOn Zlaté Moravce:

Pindroch – Brašeň, Asanovič, Pintér, Čögley – Kovaľ (78. Orávik), Duga, Grozdanovski, Válovčan – Ďubek (72. Rodrigues), Tkáč (58. Richtárech)

DAC Dunajská Streda:

Jedlička – Davis, Beskorovajnyj, Kružliak, Koštrna – M. Vida – K. Vida, Kalmár, Ronan, Rodolfo (46. Čmelík) – Ramirez

V Zlatých Moravciach si vypracovali prvú vážnejšiu šancu Dunajskostredčania, ale Kristopher Vida v dobrej pozícii minul domácu bránku. Na opačnej strane bol v 21. min úspešnejší Denis Duga, ktorý si našiel priestor v pokutovom území DAC a presnou hlavičkou nedal šancu Martinovi Jedličkovi. V zostávajúcom priebehu úvodného polčasu ešte oba tímy namierili do brvna. Iba kúsok delil od presných zásahov Martina Kovaľa a Mátého Vidu, ktorý sa prezentoval krásnou ďalekonosnou strelou. Skóre sa opäť menilo až po prestávke. V 68. min zostal voľný v šestnástke domáceho mužstva maďarský reprezentant Zsolt Kalmár a s kapitánskou páskou na ruke vyrovnal. Od tohto momentu sa súperi navzájom dobre strážili, no hráči zo Žitného ostrova napriek tomu rozvlnili sieť. Kalmár z hranice pokutového územia ukázal, že patrí medzi najlepších strelcov zo stredných vzdialeností vo Fortuna lige.