Novinky - 02.12.2019 18:04

Rasistické pokriky v Moravciach mrzeli viac ako výsledok

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Fortunaligové sedemnáste kolo neponúklo práve gólové hody na žiadnom zo štadiónov. Až dvakrát sa zrodila remíza 0:0, zatiaľ čo najbohatšie duely boli dvojgólové konfrontácie Trnavy s Ružomberkom a Serede s Michalovcami. Mrazivé počasie navyše neprilákalo na tribúny ani veľa fanúšikov a o to viac zamrzí fakt, že zarezonoval negatívny incident.

​Senickí futbalisti si v zápase proti domácim Zlatým Moravciam vypočuli niekoľko primitívnych rasistických poznámok a nie jednorazovo. Situáciu nenechal bez komentára ani tréner Michal Ščasný. "Toľko rasistov na tribúne som ešte nezažil. Aby ľudia desať minút v kuse nadávali hráčom do čokolád a kakaa... Príde mi to choré. Pre mňa sú to chudáci," povedal na margo týchto prejavov pre profutbal.sk.

Hlásená pritom bola návšteva 1138 divákov a hosťujúci tréner dodal aj to, že si niektorí priaznivci Vionu asi neuvedomujú, že majú v kádri taktiež mnohých legionárov, vrátane tých tmavej pleti. Okrem súperov takto urážajú aj ich. Zamrzelo to údajne ešte viac ako samotné skóre. Záhoráci sa v prípade víťazstva mohli na svojho súpera bodovo dotiahnuť a prekĺznuť tak na hranicu hornej a dolnej šestky.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora