Novinky - 20.06.2020 21:43

Trenčín viedol o tri góly, nakoniec to s Vionom bola dráma

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv

Súboj Zlatých Moraviec s Trenčínom bol priamym bojom o prvé miesto v nadstavbovej skupine o udržanie sa, ktoré stále môže byť za istých okolností odmenené miestenkou do play-off o európske miestenky. AS mal po základnej časti druhú najlepšiu ofenzívu vo Fortuna lige, kým Vion strieľal v priemere len gól na zápas. V náročných poveternostných podmienkach sa domáci dokázali ofenzívnemu poňatiu hry súpera prispôsobiť, no nastúpili neskoro.

​Dva góly devätnásťročného stredopoliara Jakuba Kadáka stanovili polčasové skóre 0:2 a krátko po zmene strán prišiel aj tretí úder do siete gólmana Pindrocha. Po rýchlom brejku sa oň postaral Osman Bukari. Zlaté Moravce však následne zvýšili tempo, súpera držali dlhé úseky hry pod tlakom a odmenou za to boli zásahy Tomáša Ďubeka zo 61. minúty a Martina Kovaľa zo 78. Viac sa však už neudialo a plný bodový zisk putoval pod hrad Matúša Čáka.

Trenčania tak naďalej kraľujú tabuľke "dolnej šestky" a pred Vionom majú štvorbodový náskok. Ďalší prenasledovatelia svoju šancu nevyužili, keďže Senica prehrala v Nitre a Sereď má pred sebou svoje vystúpenie v druhom nadstavbovom kole až v nedeľu.