Novinky - 24.06.2020 11:03

Opora Vionu končí kariéru, našiel si inú prácu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/fcvion.sk

Predposledný zápas svojej profesionálnej kariéry v utorok odohral obranca Jakub Brašeň. Jeho Zlaté Moravce nedotiahli manko z prvého semifinále Pohára a vypadli na štíte bratislavského Slovana. 31-ročný rodák z Banskej Bystrice bol pritom počas celej sezóny stabilným členom základnej zostavy a vo Fortuna lige nevynechal ani minútu. Svoj nečakaný koniec odôvodnil zaujímavou pracovnou ponukou, ktorá sa mu naskytla. Preto vedenie požiadal, aby bol 1. júla uvoľnený spod kontraktu a lúčiť sa bude sobotným zápasom proti Žiaru nad Hronom.

"Nad týmto rozhodnutím som uvažoval už dávnejšie. Naskytla sa príležitosť práce a zaujalo ma to. Na druhej strane, konečne budem doma častejšie s rodinou. To je ten najhlavnejší dôvod môjho rozhodnutia," cituje jeho slová klubový web Vionu, ktorému rovnako odkázal, že má na toto pôsobenie len pekné spomienky a naďalej mu bude držať palce v napĺňaní ambícií. Okrem tohto mužstva v minulosti hájil aj farby Dukly Banská Bystrica, Dunajskej Stredy, Senice a maďarského Mezökövesdu.

Práve pôsobenie v poslednom spomenutom mužstve Brašeňa trochu mrzí: "Kroky, ktoré som počas svojej kariéry urobil, neľutujem. Je pravda, že v zahraničí to mohlo dopadnúť lepšie. Išiel som tam na dva roky a vrátil sa po polroku. Keby som tam zostal dlhšie, možno by som sa dnes nelúčil vo ViOn-e. Jedno z najkrajších období som prežil v Dunajskej Strede, kde sa mi narodil sa syn," V Zlatých Moravciach bol od júla 2018. V prvom roku odohral okrúhlych tridsať ligových duelov s jedným gólom do siete Slovana. Víkendové stretnutie s Pohroním bude preňho 25. v aktuálnej sezóne a rovnako má na konte jeden gól, keď v auguste pomohol k výhre nad Ružomberkom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora