Novinky - 07.08.2020 11:56

Góly strieľal za Nitru aj Žilinu, upísal sa rodnému mestu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

FC Vion hlási pár dní pred úvodným výkopom novej futbalovej sezóny zaujímavú posilu. Po dvojmesačnom vyjednávaní jeho rady doplní Filip Balaj, ktorý si meno spravil v konkurenčnej Nitre a naposledy hájil farby MŠK Žilina. Tam bol počas obdobia pandémie jednou z obetí predčasne ukončeného kontraktu a od marca nehral súťažný zápas. So Zlatými Moravcami sa dohodol na ročnej zmluve a mal by značne posilniť palebnú silu mužstva, ktoré v minulej sezóne nastrieľalo štvrtý najnižší počet gólov spomedzi účastníkov Fortuna ligy.

"Do ofenzívy a hlavne na hrot útoku nám prichádza veľká kvalita. Rokovania neboli jednoduché, keďže sme súperili s viacerými väčšími klubmi zo Slovenska, Česka, ale aj zahraničia. O to viac sme radi, že hráč sa rozhodoval na základe viacerých aspektov. Náš klub vníma ako stabilizovaný, férový, seriózny, kde môže rozvíjať svoj futbalový talent," cituje agentúra SITA slová generálneho manažéra Mareka Ondrejku. Balaj je rodákom zo Zlatých Moraviec, no futbalovo vyrástol v Nitre, za ktorej seniorský tím nastrieľal 34 gólov. To mu vynieslo prestup do Žiliny, kde sa prezentoval 16 zásahmi.

Bývalý člen reprezentácie do 21 rokov sa bude snažiť čím skôr obnoviť svoju streleckú formu. "Nie je príjemné, keď ste bez futbalu dlhší čas. Ani tie individuálne tréningy nie sú bohviečo, pretože som zvyknutý byť v kolektíve. Teším sa na chalanov, prostredie a všetko, čo nás čaká. Už nech hráme," povedal po prestupe do ôsmeho celku konečného poradia minulej sezóny.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora