Novinky - 07.01.2021 16:30

Zlaté Moravce v zimnej príprave bez veľkých zmien. Cieľom je prvá šestka

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Šport.sk

Príjemným prekvapením jesennej časti našej najvyššej futbalovej súťaže sa stal FC ViOn Zlaté Moravce. Aktuálne štvrtý tím tabuľky ťažil z nového impulzu v podobe mladého trénera Ľuboša Benkovského. Ten staval najmä na slovenských hráčoch a káder pred jarnou časťou veľké zmeny neeviduje.

Prvý tréning absolvovali aj dve nové posily. Do Zlatých Moraviec prichádza útočník Marek Švec, ktorý naposledy pôsobil v juniorke Dunajskej Stredy. Ďalšou novou tvárou je Srb Siniša Jolačič„Momentálne máme na skúške hráča zo Srbska. Pracovali sme na ňom už v lete. Je to stredový hráč defenzívneho charakteru. Momentálne nemáme na lane hráča, ktorý by bol vyslovene posilou do ďalšej časti ligy. Káder je taký ako bol a tak to zrejme aj zostane. Nie sme si vedomí, že by mal niekto odísť,“ vyjadril sa tréner Ľuboš Benkovský.

Jediným hráčom, ktorý v tíme nepokračuje, je útočník Vladimír Tkáč. Tomu na konci minulého roka vypršala zmluva a klub sa rozhodol ju nepredĺžiť. ViOn absolvuje zimnú prípravu v domácich podmienkach vrátane štyroch prípravných zápasov. Cieľ do jarnej časti Fortuna ligy je jasný: „Cieľ je prvá šestka. Môže sa čokoľvek zmeniť, situácia je nevypočítateľná, ale chceme uspieť. Čo bude potom, to sa uvidí,“ dodal Benkovský. Prvý súťažný zápas odohrajú Zlaté Moravce už 6. februára, keď na domácom trávniku privítajú trnavský Spartak. Pôjde o dohrávku 18. kola Fortuna ligy.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora