Novinky - 15.01.2021 20:44

Problémy v Zlatých Moravciach. Klub ruší prípravné zápasy

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/FCVion.sk

Futbalisti Zlatých Moraviec len nedávno odštartovali zimnú prípravu na jarnú časť Fortuna ligy, no už po pár dňoch musia riešiť nepríjemné problémy. Viac ako polovica hráčov je totiž v karanténe, čo klub donútilo zrušiť dve prípravné stretnutia proti Trnave, resp. Trenčínu.

Informáciu priniesol klubový web ViOn-u, kde sa k celej situácii vyjadril aj generálny manažér Marek Ondrejka: „Z dôvodu vážnej pandemickej situácie, spôsobenej koronavírusom v A-tíme, sme nútení zrušiť dva zápasy zimnej Tipsportligy. K dnešnému dňu máme z 22-členného kádra až 10 hráčov v karanténe. Navyše, aj dvoch členov realizačného tímu,“ objasnil situáciu. Vzhľadom na absencie niektorých hráčov tak ViOn nie je schopný poskladať ani základnú zostavu: „Okrem toho máme dlhodobo zranených troch hráčov. Brankár Peter Jeck po úraze hlavy nezačal s tréningom, Anton Sloboda je po operácii ramena a Michal Pintér po operácii kolena. Z týchto dôvodov nemáme k dispozícii dostatočný počet futbalistov. Nie sme schopní postaviť ani základnú zostavu. Aktuálne disponujeme počtom 8 hráčov do poľa a 1 brankár,“ doplnil Ondrejka.

Zlaté Moravce tak musia tiež zastaviť tréningový proces, čím sa príprava na februárový štart najvyššej súťaže komplikuje. To si uvedomujú aj v klube: „Mrzí nás situácia, ktorá vznikla. Žiaľ, nevieme ju nijakým spôsobom ovplyvniť. Veľmi sme sa na zápasy tešili, ale zdravie je prvoradé pre každého z nás. Veríme, že posledný zápas zimnej Tipsportligy s MFK Skalica, naplánovaný na 23. januára, budeme schopní odohrať. Sme smutní, nakoľko nám neodohranie zápasov a prerušenie tréningového procesu výrazne zasiahne do prípravy mužstva. Bude nám to veľmi chýbať pred štartom jarnej časti,“ uzavrel generálny manažér. ViOn odštartuje ligové zápolenie už 6. februára domácou dohrávkou so Spartakom Trnava.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora