Novinky - 19.07.2019 12:06

Hlavným cieľom Pohronia je hrať Fortuna ligu aj o rok

Zdroj: Tomáš Horváth

Už zajtra sa začína nový ročník našej najvyššej futbalovej súťaže, v ktorom sa okrem jedenástich účastníkov minulej sezóny predstaví aj nováčik FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Po úspešnom ťažení v druhej lige si „pohronské osy“ vybojovali účasť medzi elitou a okrem niekoľkých posíl na trávniku prišiel do klubu aj nový športový riaditeľ, bývalý hráč Žiliny, či Trnavy Róbert Jež.

Do Žiaru nad Hronom chodieval na futbal

Bývalého slovenského reprezentanta si fanúšikovia pamätajú najmä vďaka jeho pôsobeniu v Žiline. Neskôr však nastupoval aj za Trnavu, v drese ktorej aj ukončil svoju bohatú kariéru. Od tohto momentu uplynuli zhruba tri roky a aktuálne tak 38-ročný ex-futbalista už zarezáva v novej funkcii: „Po odchode Miroslava Poliačka do Podbrezovej ma oslovili ľudia z klubu, či by som nechcel túto funkciu zastávať. Keďže som chodil do Žiaru na futbal, poznali sme sa a tak som na ponuku prikývol,“ ozrejmil svoj nástup do funkcie. Podľa vlastných slov iné ponuky na stole nemal a tak rozhodovanie nebolo príliš náročné.

Fortuna ligu chcú hrať aj o rok

V rámci budovania kádra neprišlo v Pohroní k zásadným zmenám. Ako sám Jež potvrdil, pri výbere nových hráčov spolupracoval s trénermi: „Samozrejme, komunikovali sme spolu s trénermi. Oni mali vytipovaných nejakých hráčov, no v prvom rade sme chceli dať priestor hráčom, ktorí si Fortuna ligu vybojovali. Nikdy by som si nedovolil individuálne zasahovať do tvorby kádra, všetko sme riešili spolu.“ Nováčik sa bude pokúšať hlavne o udržanie medzi elitou, no v klube sa tiež nebránia tomu, že by umiestnením napodobnili minuloročného nováčika zo Serede: „Ak by sme v niečom chceli Sereď napodobniť, tak určite v tabuľkovom postavení. Rozhodne nie v tom, že chceme robiť futbal ako oni. My robíme a chceme robiť futbal najlepšie, ako vieme a našou ambíciou je v prvom rade hrať Fortuna ligu aj o rok. Každý stupienok navyše bude len pozitívom,“ predstavil smelé plány Jež.

Vypredaný štadión za štyri dni

Hneď na úvod novej sezóny čaká na Pohronie mimoriadne náročná skúška v podobe štvorice Slovan, Dunajská Streda, Ružomberok a Trnava. Ide teda o všetkých účastníkov v pohárovej Európe, no v tábore nováčika si z toho veľkú hlavu nerobia: „Hráčov na to nebolo treba špeciálne pripravovať, vedeli do čoho idú. Žreb je taký, aký je a my s tým nič nespravíme. Je jedno, či sa s tými najsilnejšími stretneme na začiatku, v strede, alebo na konci. Aj tak by sme sa raz stretli,“ skonštatoval bývalý reprezentant. Zároveň tiež potvrdil, že na úvodné kolo už nezostávajú žiadne vstupenky: „Aktuálne máme vypredané. Myslím si, že ľudia zo Žiaru, ale aj z okolia budú na Fortuna ligu zvedaví a budú s radosťou chodiť na náš štadión. Zápas so Slovanom sme vypredali za štyri dni a to svedčí o tom, že tu ľudia už teraz žijú futbalom.

Streleckým ťahúňom má byť Zachara

Po svojom príchode do novej funkcie sa Róbert Jež musel s niektorými hráčmi zoznamovať, no v kádri sú aj mená, ktoré veľmi dobre poznal: „S Lukášom Tesákom som hral v Žiline a s Mateuszom Zacharom v Górniku Zabrze. Išlo len o to, ako si s hráčmi sadneme po ľudskej stránke.“ Podľa aktuálnych informácií sú všetci hráči zdravotne v poriadku a pripravený na úvodný duel: „Hráči sú zdravotne na 100 percent pripravení. Som rád, že príprava prebehla bez problémov a máme tak k dispozícii plný káder,“ potvrdil. Veľa toho očakáva od poľského útočníka Mateusza Zacharu, ktorý prišiel do klubu ako jedna z posíl a v príprave sa ukázal vo výbornom svetle: „Zachara sa rozstrieľal, no dúfam, že nevystrieľal. Keď k nám prišiel, tak sa do toho potreboval poriadne dostať, ale v posledných dvoch zápasoch dal štyri góly a tak verím, že práve on bude tým streleckým ťahúňom.

Či sa Zacharovi podarí skórovať hneď v úvodnom fortunaligovom kole sa dozvieme už zajtra. Priamy prenos na Huste.tv sa začína krátko pred dvadsiatou hodinou.