Novinky - 20.08.2019 16:41

Prišiel oživiť pekné spomienky. Pohronie má nového trénera

Zdroj: sita

Mužstvo nováčika najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2019/2020 FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa povedie z pozície hlavného trénera Ján Rosinský. Šesťdesiatsedemročný odborník nahradil na tomto poste Milana Nemca, ktorý rezignoval zo zdravotných dôvodov.

"V Žiari nad Hronom som zanechal nejakú stopu a chcel by som v nej pokračovať, nadviazať na ňu a spolu s celým realizačným tímom, hráčskym kádrom a funkcionármi pomôcť Pohroniu dosiahnuť dobré výsledky," uviedol Rosinský prostredníctvom videa na oficiálnom facebookovom profile klubu.

V minulosti už klub zo Žiaru nad Hronom viedol v sezóne 2008/2009. Mužstvo vtedy vyhralo jesennú časť III. ligy, ale pre odchod sponzorov z dôvodu hospodárskej krízy sa pre finančné dôvody muselo odhlásiť zo súťaže. "Presvedčili ma priatelia aj taká nostalgia, keďže je to 10 rokov odvtedy, čo som v Žiari nad Hronom skončil. Je to 'comeback', ktorý by mohol niečo priniesť," dodal.

Niekdajšiemu ligovému hráčovi bude asistovať Rastislav Urgela. "Samozrejme, poznáme sa. Rasťa som skúšal na záverečných skúškach UEFA. V tomto smere ho poznám dokonale. Tiež som mu prednášal na UEFA PRO licencii. Myslím si, že to môže byť dobrá spolupráca. Rasťo je fundovaný tréner, o čom svedčia aj výsledky, ktoré spolu s Milanom Nemcom dosiahli," poznamenal Rosinský, ktorého v Žiari nad Hronom milo prekvapila klubová infraštruktúra.