Novinky - 06.12.2019 15:22

Vantruba ukončí svoje pôsobenie v Pohroní. Vráti sa do Slavie

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/SITA

Mal byť základným kameňom úspechu nováčika, no príliš sa tieto prognózy nenaplnili. Slovenský mládežnícky reprezentačný brankár Martin Vantruba po zajtrajšom zápase Pohronia so Sereďou ukončí svoje pôsobenie vo Fortuna Lige. Zmluva u nováčika sa mu ku koncu roka končí a po absolvovaní hosťovania sa tak vráti do svojho kmeňového klubu, ktorým je Slavia Praha.

Vantruba na jeseň odchytal v drese Pohronia jedenásť zápasov, v ktorých si pripísal dve čisté kontá, no obdržal tiež až 25 gólov. Práve v defenzíve tlači nováčika topánka najviac, veď inkasoval 35-krát, čo je najviac spomedzi všetkých účastníkov našej najvyššej súťaže. S trojbodovou stratou dlhodobo uzatvára tabuľku Fortuna Ligy a je už takmer jasné, že si na jar zahrá iba o záchranu.

To už však bez Martina Vantrubu, ktorý sa postupne prepracoval do pozície jednotky, no šance dostával aj ďalší gólman Pohronia Tomáš Jenčo. Mladý brankár ale stál medzi troma žrďami častejšie. Napriek tomu pre denník Šport potvrdil, že sa na jar vo farbách posledného tímu Fortuna Ligy už nepredstaví: “K 31. decembru mi končí zmluva s Pohroním a rozhodol som sa, že ju nepredĺžim. Chcem sa touto cestou poďakovať klubu, že mi dal šancu pravidelne nastupovať v najvyššej súťaži. Napriek tomu, že som neodchytal všetky stretnutia, moja minutáž bola vysoká. S vyťaženosťou som teda spokojný,” povedal Vantruba.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora