Novinky - 26.05.2021 14:17

Napriek splnenému cieľu, Žiar nad Hronom mení trénera

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Futbalový Žiar nad Hronom obsadil vo svojej druhej fortunaligovej sezóne slušné deviate miesto, čím si o dve priečky vylepšil svoje postavenie spred roka. Ešte tri kolá pred koncom nadstavby pritom bol tento tím v hre o účasť v play-off o Konferenčnú ligu, no v záverečný hrací deň nemal stopercentne zaručenú záchranu. Víťazstvom nad Ružomberkom si svoje postavenie poistil a celková sezónna bilancia vyznieva na 8 víťazstiev, 14 remíz a 10 prehier. Kým minuloročné Pohronie hralo o záchranu primárne s hráčmi z domácej scény, pred ročníkom 2020/21 do kádra pribudli nové akvizície, viacerí legionári a honor remízového kráľa sa môže máliť.

Klub na svojom webe oznámil koniec českého trénera Jana Kameníka, ktorého pri októbrovom príchode predstavil ako veľmi progresívneho a talentovaného kouča. Svoj názor na 39-ročného rodáka z Otrokovíc nezmenil, no v novom ročníku bude Pohronie pokračovať pod taktovkou nového muža. "Napriek tomu, že Jan Kameník už ďalej nebude pokračovať vo vedení nášho tímu, považujeme ho za talentovaného a tvrdo pracujúceho profesionála, ktorý pripravil náš tím na získanie dostatočného počtu bodov na splnenie základného cieľa - záchrany v najvyššej súťaže. Ďakujeme za prácu, ktorú odviedol pre náš klub a prajeme mu v ďalšej trénerskej kariére veľa úspechov," píše klubový Facebook.

Z 24 odohraných zápasov pod Kameníkovou taktovkou dokázal Žiar nad Hronom vyhrať len šesťkrát a až desaťkrát si so súperom body podelil. Neutŕžil však žiaden výraznejší debakel a za najväčšie sklamanie možno označiť osemfinálové pohárové vypadnutie s druholigovým FC Petržalka po prehre 1:2. Český tréner sa na túto pozíciu dostal v závere kalendárneho roka 2020 po konci na lavičke FC Zlín. Pre Žiarčanov bol už piatym trénerom vo fortunaligovej ére po Milanovi Nemcovi, Rastislavovi Urgelovi, Jánovi Rosinskom a Mikulášovi Radványim.