FK Senica - 18.12.2018 14:57

Senica prežíva ďalšiu rušnú prestávku. Rozšírili sa aj rady hráčov

Zdroj: sita

Účastník najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FK Senica rozširuje svoj realizačný tím. Do klubu zo Záhoria, ktorému po 18. kole jesennej časti Fortuna ligy patrí predposledné 11. miesto s 15 bodmi (bilancia: 3 - 6 - 9, skóre: 19:36), prichádza Henk Theunissen. Informuje o tom web profutbal.sk. Štyridsaťsedemročný Holanďan by mal spolupracovať s doterajším koučom, Portugalčanom Fredericom Ricardom Cordeirom Rodriguesom. Ten prevzal senické mužstvo od Tona Caanena, ktorý sa už po 2. kole tohto súťažného ročníka "posunul" na post predsedu predstavenstva a generálneho manažéra. Theunissen sa podľa portálu limburger.nl a informácie webu profutbal.sk dohodol na zmluve do roka 2020, s opciou na ďalší rok.

"Teším sa na novú výzvu. Viackrát som sa rozprával s Tonom Caanenom, ktorý mi hovoril o zaujímavom projekte v Senici. Klub je po jeseni na predposlednej priečke v tabuľke, prioritou je udržať sa medzi elitou. Je mi ľúto, že opúšťam RKFC Lindenheuvel, ale aj v tomto klube mi povedali, že mám využiť túto príležitosť. Bol by som blázon, keby som to neurobil," uviedol Theunissen.

Okrem rozšírenia realizačného tímu hlásia v Senici aj príchod nového hráča. Ofenzívu vystuží ľavý krídelník Sofiane El Moudane. Dvadsaťštyriročný Francúz s marockými koreňmi bol od januára hráčom Athlética Marseille, v lete sa vrátil do klubu Hauts Lyonnais, v ktorom už v minulosti pôsobil. Okrem toho účinkoval vo viacerých francúzskych kluboch z nižších súťaží. Kariéru odštartoval v rodnom St. Étienne, kde sa však nedokázal prebojovať do prvého tímu. Podľa portálu actufoot.com podpísal s FK Senica zmluvu na jeden rok s opciou.