Novinky - 09.03.2018 11:24

Senica s výraznou posilou. Získala francúzskeho útočníka

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Francúzsky niekdajší mládežnícky futbalový reprezentant Lynel Kitambala je novou posilou FK Senica, účastníka slovenskej Fortuna ligy 2017/2018. Informuje o tom klubový web s dôvetkom, že 29-ročný útočník prichádza ako voľný hráč a s vedením FK sa dohodol na zmluve do konca sezóny. "Prvé dojmy z klubu mám len dobré. V Senici sú utvorené ideálne podmienky na trénovanie, zázemie klubu je na dobrej úrovni. Pevne verím, že aj tento fakt mi pomôže naplniť moje ciele," povedal Kitambala.

Rodák z mesta Creil naposledy bol hráč gréckeho Apollonu Smyrnis, nevybojoval si však miesto v zostave. V minulosti pôsobil v Levski Sofia, Charleroi, Auxerre, Dyname Drážďany, Saint-Étienne či Loriente. "Grécky angažmán mi veľmi nevyšiel. V prvom zápase som si otvoril v klube strelecký účet, no počas tréningu som sa ľahšie zranil a tréner mi už v podstate nedal príležitosť ukázať svoj talent. Taký je však futbal. Potom prišla ponuka zo Senice. Pozrel som si štadión, porozprával sa s trénerom a nakoniec som sa rozhodol, že vo svojej kariére budem pokračovať v jej farbách. Urobím maximum pre to, aby sme v tomto síce malom, no peknom meste prvú ligu udržali," vyhlásil Kitambala.

Seničania v sobotu v záverečnom 22. kole základnej časti doma zdolali hráčov FK Železiarne Podbrezová (1:0) a pred nadstavbou sa odlepili z dna 12-členného ligového pelotónu. Kitambala sledoval duel z tribúny. "Som rád, že som mohol vidieť hrať mojich nových spoluhráčov naživo. Z môjho pohľadu sme hrali dobrý a ofenzívny futbal. Vždy je skvelé, keď sa vyhráva. Dobrými výsledkami môžme vrátiť divákov späť na tribúny," skonštatoval Kitambala a dodal: "V prvom rade chcem v Senici odmakať každý tréning naplno, aby som sa dostal do formy. So spoluhráčmi som už mal možnosť trénovať a verím, že nájdeme na ihrisku aj spoločnú súhru. Ak mi dá tréner dôveru aj v zápase, spravím pre klub maximum a budem bojovať až do samého konca."