Novinky - 28.03.2018 12:43

Na Záhorákov sa usmialo šťastie. Futbalistom pomôže radnica

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Mesto Senica podporí zo svojho rozpočtu čiastkou 115-tisíc eur fortunaligový futbalový klub FK Senica, dotácia je určená na jeho prevádzkové náklady. Rozhodli o tom po diskusii poslanci mestského zastupiteľstva. Hlavným argumentom pre podporu futbalu v meste bola silná mládežnícka základňa, v Senici okrem mužstva v najvyššej slovenskej súťaži trénuje a hrá futbal približne 300 žiakov a dorastencov.

Primátor Branislav Grimm po odsúhlasení dotácie povedal, že v tomto prípade ide o tie isté peniaze, ktoré poslanci pre najpopulárnejší šport vyčlenili už v decembri. "V rozpočte na rok 2018 mestské zastupiteľstvo schválilo 150-tisíc eur na podporu futbalu v Senici. Tieto peniaze boli mesačným transferom zasielané spoločnosti OMS Arena, ktorej patrí štadión. Táto spoločnosť nám oznámila, že sa už nebude starať o prevádzku štadióna, preto sme zvyšok z pôvodne schválenej sumy presunuli priamo FK Senica," vysvetlil primátor Grimm. Časť poslancov mala obavy z toho, aby peniaze neskončili inde, keďže FK Senica má ekonomické problémy. Podľa Grimma budú peniaze klubu zasielané mesačne po 12-tisíc eur, pričom FK Senica bude musieť priebežne dokladovať, že boli použité na prevádzkové náklady.

Futbal v Senici sa hrá momentálne na najvyššej úrovni, klub je súčasťou Fortuna ligy 2017/2018. Zároveň sa nachádza na rázcestí, pretože spoločnosť OMS sa rozhodla ďalej nepodporovať futbal a chce predať svoje akcie v OMS Arena, ktorá je vlastníkom štadióna. Aj samotný klub funguje zatiaľ len v určitom provizóriu, pretože zahraničný investor sa ešte definitívne nerozhodol, či ho kúpi. Holandský tréner FK Senica Ton Caanen, ktorý zastupuje aj zahraničného investora, poslancov informoval, že rozhodnutie padne po skončení tohto súťažného ročníka. Ocenil však zázemie pre futbalovú mládež v Senici, ako aj nadšenie ľudí, ktorí sa starajú v meste o futbal.


Ďakujeme za vaše názory