Novinky - 10.12.2018 19:00

Vianočné upratovanie. Záhoráci budú pokračovať bez trojice hráčov

Zdroj: sita, huste.tv

Trojica futbalistov Alan Kováč, Diego Cuadros a Victor Nirennold už nebude v jarnej časti sezóny 2018/2019 pokračovať v tíme najvyššej slovenskej súťaže FK Senica. Informuje o tom oficiálna internetová stránka klubu zo Záhoria, ktorému po víkendovej jesennej derniére a zápasoch 18. kola patrí v tabuľke Fortuna ligy predposledné 11. miesto s 15 bodmi.

Služobne najstarším zo spomenutého tria bol Alan Kováč. Odchovanec Slovana Bratislava prišiel vo februári 2017 na hosťovanie z Dunajskej Stredy. Aktuálna sezóna bola pre ofenzívneho stredopoliara už v poradí treťou v senickom drese, celkovo odohral v najvyššej súťaži 40 zápasov a strelil 6 gólov. Z klubu odchádza aj rodák z Chigorodó Diego Alejandro Cuadros Velásquez. Dvadsaťdvaročný kolumbijský futbalista účinkoval v senickom tíme od minulej sezóny, v zime prišiel z tímu Jaguares FC. Cuadros absolvoval 15 ligových zápasov, v pohárovom Slovnaft Cupe dal tri góly - dva do siete Horných Orešian a jeden na ihrisku Slovana Hlohovec.

V Senici končí aj letná akvizícia Victor Nirennold. Dvadsaťsedemročný francúzsky univerzál sa rozhodol ukončiť účinkovanie v klube zo Záhoria po vzájomnej dohode oboch strán. Bývalý hráč treťoligového anglického tímu Fleetwood Town nastúpil v jesennej časti v deviatich zápasoch v najvyššej slovenskej súťaži.