Novinky - 06.02.2019 12:40

Reggae na Záhorí! Novou akvizíciou do senickej ofenzívy Jamajčan

Zdroj: sita, huste.tv

Útočník Kevaughn Atkinson je novou akvizíciou účastníka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FK Senica. Dvadsaťtriročný Jamajčan (nar. 11. novembra 1995) prichádza do tímu zo Záhoria na hosťovanie do konca sezóny 2018/2019 s možnosťou následnej opcie. Informuje o tom oficiálna internetová stránka senického klubu, ktorému po jesenných osemnástich odohraných kolách patrí v tabuľke Fortuna ligy predposledné 11. miesto s 15 bodmi.

"Je to úžasný pocit podpísať zmluvu s takým progresívnym klubom, akým je FK Senica. Teším sa na prácu s mojím novým tímom a na góly, ktoré strelím, aby boli fanúšikovia šťastní. Chcem zo seba odovzdať to najlepšie. Verím, že trénerský tím v Senici mi v tom pomôže," uviedol Atkinson, ktorý s mužstvom trénoval od prvého dňa sústredenia v Turecku.

Kevaughn Atkinson si obliekal v ostatnom 1,5 roku dres maltského prvoligového tímu St. Andrews. V aktuálnej sezóne odohral v drese spomenutého mužstva trinásť zápasov, v ktorých skóroval šesťkrát. Predtým účinkoval aj v ďalšom maltskom klube Mosta FC. "Mojim cieľom v Senici je robiť to, čo ma naučil môj mentor a otec Craig Butler - strieľať góly, ktoré zabezpečia mužstvu víťazstvá. Som pokorný človek a chcem sa podieľať na tímových víťazstvách," poznamenal Atkinson, ktorého agentom je jeho spomenutá otec - ten zastupuje aj ďalšieho talentovaného Jamajčana a niekdajšieho futbalistu AS Trenčín Leona Baileyho, ktorý je hráčom nemeckého Bayeru Leverkusen.

"Som silový hráč, dokážem vystreliť oboma nohami. Techniku som zvykol trénovať spolu s mojím otcom aj po boku Leona Baileyho. Keďže som z Jamajky, mojou prednosťou je rýchlosť. V mladšom veku som behával aj súťažne," dodal najnovší prírastok v kádri FK Senica Kevaughn Atkinson, ktorý si vyskúšal aj angažmány v Rakúsku či Belgicku.