Novinky - 02.01.2020 14:49

Senici odišiel najlepší strelec. Spozná politicky zaujímavý región

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Počas zimy pravdepodobne zo Slovenska odíde najlepší jesenný strelec a rovnako tak aj druhý najlepší kanonier. Kým budúcnosť Slovanistu Andraža Šporara je už dlhé týždne témou, Frank Castañeda sa relatívne v tichosti dohodol na prestupe do moldavskej ligy. Hájiť bude farby tamojšieho Šeriffu Tiraspoľ, ktorý v minulosti už osemnásťkrát dokráčal až k majstrovskému titulu. V senických farbách pritom v prebiehajúceho sezóne stihol nastrieľať už osem gólov, ktoré pridal k piatim z minulého roka. Postaral sa tak o vyše tretinu gólov svojho mužstva, ktoré zimuje na deviatom mieste, so štvorbodovým mankom na prvú šestku a rovnakým náskokom pred barážovou o zostup.

Dvadsaťpäťročný Kolumbijčan prišiel na Záhorie v januári 2018 zo svojej vlasti a okamžite sa zaradil medzi ústredné postavy. Skóroval 26krát a získal si pozornosť väčších klubov. Veď Šerif sa v štyroch sezónach predstavil v skupinovej fáze Európskej ligy a okrem toho je tradičnou súčasťou predkôl pohárovej Európy. V nových farbách začne Castaneda zarezávať 20. januára, ako informuje oficiálny klubový web celku z Tiraspoľu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa HUSTE.tv (@huste.tv),

Zaujímavý je aj región, v ktorom tento tím sídli. Ide o Podnestersko, ktoré sa začiatkom 90. rokov za pomoci sovietskej armády vojensky odčlenilo a vyhlásilo za samostatný štát, avšak na diplomatickej úrovni neuznávaný. Severovýchodnú oblasť vnímajú Moldavci ako súčasť svojej krajiny, hoci je kultúrne, historicky aj jazykovo odlišná a pričlenená bolo komunistickou vládou. Jeho hlavné mesto, Tiraspoľ, je však súčasťou hierarchie moldavských súťaží, dokonca ide o historicky najúspešnejší klub s náskokom desiatich trofejí pred druhým Zimbru Kišiňov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora