Novinky - 22.01.2020 10:17

Tri týždne pred štartom ligy stále obrovský senický otáznik

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Kým sa znovu roztočí fortunaligový zápasový kolotoč, ostáva niečo málo cez tri týždne a situácia FK Senica stále nevyzerá vôbec ružovo. Deviaty tím priebežného poradia stále čaká na investora, ktorý mu bude pôsobenie medzi slovenskou elitou financovať a čas pritom už nemilosrdne tlačí. Problémy na Záhorí začali prakticky hneď po jeseni a tréner Michal Ščasný so začiatkom zimnej prípravy otvorene priznal, že pokiaľ sa nenájdu nové finančné zdroje, budú z toho obrovské problémy.

"Zatiaľ nie je nič jasné. Majiteľ stále rokuje s potenciálnym investorom a nič nie je ukončené. Mužstvo trénuje v oklieštenom zložení doplnené o dorastencov," cituje agentúra SITA slová Ivana Tobiáša. Klub už opustili viaceré opory na čele s Frankom Castanedom, Sofianom El Moudanom, Luísom Ramírezom či Jakubom Krčom. Každým dňom je menej pravdepodobné, že za nich prídu včas adekvátne náhrady. Šepká sa navyše o odchode ďalších a situácia môže byť ešte horšie. V hre je pritom aj zahraničný investor, no zatiaľ len v rovine špekulácií. "Možno to aj zostane v rukách terajšieho majiteľa a bude sa s tým musieť vyrovnať. Všetky rokovania vedie majiteľ a my iba čakáme. Dúfam, že sa to v najbližšom čase nejakým spôsobom vyrieši a pohne, aby sme jarnú časť mohli v pohode odohrať," dodal Tobiáš.

Doterajší priebeh sezóny 2019/20 sa ako krízový rozhodne nejavil. V predošlej sezóne sa Seničania takmer istým bojom o záchranu vyhli raketovým záverom nadstavbovej časti a siedmimi výhrami v posledných ôsmich kolách. Tento rok stále mohli pomýšľať na hornú šestku, za ktorou zaostávala len šesť bodov. Tesné to však je aj na spodku poradia a posledné Pohronie je vzdialené päť bodov. V rámci prípravy na jar zatiaľ majú za sebou jediný zápas, bezgólovú remízu s druholigovou Petržalkou, a návrat do ostrej ligovej akcie príde 16. februára v Dunajskej Strede.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora