Novinky - 15.07.2020 09:46

Päť koučov počas 8 kôl. Senica konečne stabilizovala trénera

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Od zimnej prestávky sa na lavičke Senice v pozícii hlavného trénera predstavilo päť rôznych mužov. Náhly decembrový odchod Michala Ščasného sa riešil do konca základnej časti výnimkami a jednozápasovým delegovaním niektorého z členov trénerského tímu. Takto sa v zozname objavilo meno Jozefa Olejníka a Eduarda Pagáča, záverečné kolá dlhodobej časti a úvod nadstavby odkoučoval Jan Bíreš, no od 4. kola sa v oficiálnych zápisoch objavovalo ďalšie meno - Patrik Durkač. Toto turbulentné obdobie pravdepodobne končí a po konci sezóny bol za nového šéfa lavičky vymenovaný Anton Šoltis.

Štyridsaťštyriročný rodák z Košíc naposledy pôsobil na lavičke MFK Zemplín Michalovce, s ktorými sa v ročníku 2018/19 nečakane prebil do hornej šestky, no počas novembra minulého kalendárneho roka bol nahradený Jozefom Majorošom. Senický tím na svojom oficiálnom webe informuje o ročnej zmluve. "Bol jedným z najžiadanejších trénerov na trhu. Pre našich priaznivcov je to deklarácia toho, že naozaj chceme klub vrátiť na pozície, ktoré si zaslúži. Vzhľadom na prácu trénera Šoltisa v Michalovciach si sľubujeme od jeho angažovania dominantnejší herný prejav, zlepšenie organizácie hry a budovanie dlhodobej koncepcie," povedal športový riaditeľ Filip Holec.

Šoltis, pre ktorého boli Michalovce jediným trénerským pôsobiskom doterajšej kariéry a pôvodne v nich pôsobil po boku Stanislava Grigu, bude na Záhorí doplnený asistentom Ivanom Lapšanským. Seničania uplynulú sezónu uzavreli na desiatej priečke, no veria vo vzostup. Pred siedmimi rokmi okupovali 2. miesto najvyššej domácej súťaže a medzitým prežili roky s umiestnením na piatom či šiestom mieste, čo by pri súčasnom prepočte stačilo na účasť v skupine o titul.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora