Novinky - 31.07.2020 22:41

Senica s novými brankármi, góly má zabezpečiť česká posila

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Senickí futbalisti intenzívne skladajú káder pre nový ročník Fortuna ligy, ktorý tomuto mužstvu štartuje 8. augusta v domácom zápase proti Žiline. Hlásené už sú viaceré nové posily do hráčskych a trénerských radov. Najnovšími prírastkami do zostavy, ktorú povedie Anton Šoltis, je islandský stopér a český forward z tamojšej druhej najvyššej súťaže.

26-ročný Islanďan Noi Snaeholm Olafsson bol hráčom švédskeho treťoligistu FC Sirianska, ktorý len minulý rok vypadol z druhej ligy do tretej. V nižších švédskych súťažiach si pritom v minulosti prešiel viacerými pôsobiskami. Spoločne s ním do senických radov pribudol aj o dva roky mladší útočník Oskar Fotr, odchovanec Slavie Praha, ktorý naposledy hájil farby Vlašimy. "Som rád, že som od klubu dostal šancu. Je to pre mňa rozhodne veľký posun, prvú ligu chce hrať každý futbalista. Chcem byť úspešný s tímom, to je hlavný cieľ," povedal Čech, ktorého úlohou bude najmä priviesť naspäť góly, ktoré "odišli" s Frankom Castanedom a Sadamom Sulleyom.

Počas júla už Záhoráci informovali o príchodoch francúzskeho krídelníka Damiena Marieho, ktorý Slovensko v minulosti už okúsil cez Inter Bratislava, 32-ročného českého brankára Tomáša Fryštáka z pražského Bohemians, ktorému bude konkurovať perspektívna akvizícia z Dunakskej Stredy Adrián Slančík. Naplno sa už počíta aj s ostrieľaným špílmachrom Jurajom Piroskom, ktorý síce do klubu pribudol už v období koronavírusovej prestávky, no z administratívnych dôvodov do jarnej časti zasiahnuť nemohol.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora