Novinky - 11.11.2020 16:41

Senica to zvládla! Proti Seredi bude mať plný dom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Po prebiehajúcej reprezentačnej prestávke sa vo Fortuna lige ako prví o slovo prihlásia futbalisti Senice a Serede. Ich zápas sa 17. novembra dokonca odohrá pred plným domom tak, ako si to vedenie mužstva prialo. Nepôjde však o fanúšikov z mäsa a kostí. Tribúny budú okupovať plyšové hračky, ktorých dokázali Záhoráci vyzbierať požadované množstvo. Ako informuje klubový web, k naplneniu vyše štvortisícovej kapacity ich treba už len niekoľko stoviek. Nápad si prepožičali z holandského Heerenveenu, ktorý takto absolvoval stretnutie s Emmenom.

Zápas bude dohrávkou 13. fortunaligového kola. To sa nehralo v pôvodnom termíne pre zásah pandémie do radov ŠKF. Len čo hračky dofandia, poputujú do detských domovov v Senici a jej blízkom okolí. Prispieť mohol a stále môže ktokoľvek, kto má chuť podporiť túto milú udalosť. Podmienkou však je, že plyšák musí byť doručený do 15. novembra. Zamestnanci klubu ich potom zozbierajú a rozmiestnia po tribúne. Zápas v špecifickej atmosfére si budete môcť pozrieť aj v našom priamom prenose.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa FK Senica ?❤️ (@fk_senica),

"Veľmi milo nás prekvapil počet plyšových hračiek, ktorý sa nám od konca októbra podarilo vyzbierať. Poďakovanie, samozrejme, patrí všetkým ľuďom, ktorí sa rozhodli zapojiť do tejto akcie a darovali nám svojich plyšákov. Veríme, že v domácom zápase proti Seredi zaplníme plyšovými hračkami plnú kapacitu nášho štadióna," píše sa na webe senického futbalového klubu, pre ktorý s určitosťou pôjde na najnaplnenejší duel za dlhé obdobie. V "zdravej" časti ročníka 2019/20 bolo maximom 1 800 fanúšikov, kam sa tím dostal v domácich dueloch proti Slovanu a Spartaku.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora