Novinky - 07.01.2021 20:30

Senica chce posilniť najmä útok. Eviduje tiež záujem o kľúčového hráča

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/FKSenica.eu

Futbalisti FK Senica vybehli na trávnik a odštartovali zimnú prípravu na jarnú časť Fortuna ligy. Trénerovi Antonovi Šoltisovi sa hlásilo celkovo 25 hráčov, no v klube pracujú aj na posilnení kádra. Zmien zatiaľ nie je veľa, no v najbližších dňoch k nejakým môže dôjsť.

Novou posilou je krídelník Boris Turčák. Odchovanec bratislavského Slovana naposledy pôsobil v druholigovej Petržalke. Nemal by však byť jediným novým hráčom v kabíne: „Výrazný rez kádrom sme spravili v lete, bolo tam veľké množstvo príchodov. Teraz sa to snažíme doladiť tak, aby mužstvo dostalo kvalitu tam, kde mu počas jesene chýbala. Pracujeme na príchodoch ofenzívnych krídelných hráčov, podpísaný je už Boris Turčák, pracujeme na príchode Dávida Gubu z Karvinej - to by sa malo potvrdiť v najbližších hodinách,“ potvrdil športový riaditeľ klubu Filip Holec. Na skúške v klube je taktiež krídelník Aydin Yilmaz, ktorý je odchovancom Galatasarayu Istanbul.

Na Záhorí si na jar už nezahrá islandský obranca Noi Ólafsson, s ktorým sa klub dohodol na rozviazaní kontraktu. Ďalšie odchody by mali byť len formou hosťovania: „Čo sa týka odchodov, dohodli sme sa na ukončení zmluvy s Noiom Ólafssonom. Počítame s tým, že dôjde aj k hosťovaniam mladších hráčov. Zároveň pracujeme aj na hosťovaní pre Ardiana Berishu,“ skonštatoval Holec. Záujem samozrejme je o Edmunda Adda, ktorý upútal počas jesene: „Evidujeme záujem o Edmunda Adda, podpísali sme s ním však dlhodobý kontrakt. To, či prípadne odíde, je otázka skôr výnimočnej ponuky,“ dodal športový riaditeľ Senice.

Káder FK Senica na prvom tréningu v roku 2021:
Brankári: Tomáš Fryšták, Adrián Slančík, Matúš Chropovský
Obrancovia: Antonio Asanovič, José Carrillo, Miloš Kopečný, Lukáš Kučera, Jakub Nemec, Milan Šimčák
Stredopoliari: Juraj Piroska, Edmund Addo, Filip Buchel, Jakub Buchel, Dávid Gallovič, Martin Košťál, Daniel Filip Mašulovič, Marko Totka, Tenton Yenne, Boris Turčák, Roman Zemko
Útočníci: Tomáš Malec, Oskar Fotr, Ardian Berisha, Ioannis Niarchos, Filip Černák

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora