Novinky - 27.01.2021 19:44

Seničanov posilní obranca zo Žiliny

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/FKSenica.eu

Po výmene spred niekoľkých dní, keď si pôsobisko vystriedali Martin Gamboš a Tenton Yenne, prichádza ďalší transfer na trase Žilina - Senica. Tentokrát však len jednosmerný. Obranca Vladimír Majdan bude minimálne jeden a pol roka pôsobiť na Záhorí.

Stále len 21-ročný krajný bek si nedokázal vybojovať miesto v žilinskej základnej zostave, a tak sa sťahuje do nového prostredia. S MŠK sa Seničania dohodli na jeden a pol ročnom hosťovaní: „Viackrát sme avizovali, že potrebujeme posilniť krídelné priestory nielen v ofenzíve, ale aj v defenzíve. O Vladovi Majdanovi sme sa bavili už počas leta, vtedy ešte nebol stopercentne fit, nakoniec zostal v Žiline. Teraz je pripravený a plnohodnotne nastavený na to, aby mohol hrať najvyššiu súťaž. Pred svojim zranením zažíval veľmi slušné obdobie, očakávam, že sa skvalitní náš kraj defenzívy a zvýši konkurenciu. Je to dlhodobá spolupráca na 18 mesiacov, mužstvo chceme budovať s dlhodobejšou víziou. Aj vzhľadom na to, že Lukáš Kučera, ktorý je našim odchovancom má zdravotné problémy, rozhodli sme sa pre pôsobenie Vlada Majdana,“ vyjadril sa k novej posile športový riaditeľ FK Senica Filip Holec.

Svoj úvodný tréning na Záhorí už Majdan absolvoval a pre klubový web sa vyjadril s pocitmi, ktoré zažíva: „Pocity sú z prvého dňa celkom pozitívne, síce kabínu veľmi dobre nepoznám, s chalanmi sa zatiaľ poznám iba okrajovo, pocity sú však dobré,“ skonštatoval. Mladý obranca má za sebou aj vážne zranenie kolena, po ktorom je však pripravený opäť naplno zarezávať: „V Žiline som sa zranil, po dlhšom zranení mám možnosť opäť hrávať prvú ligu. Operácie boli náročné, teraz sa ale cítim veľmi dobre, každým tréningom to je ešte lepšie. Chcem podávať dobré výkony, pomôcť Senici napredovať a dostať sa v tabuľke na vyššie priečky,“ povedal Majdan. Na Záhorí sa stretne aj s bývalým spoluhráčom Martinom Gambošom: „S Maťom sa poznám už od nejakých desiatich rokov, kedy sme spolu hrávali ešte v Žiline. Vzťah máme veľmi dobrý, pýtal som sa ho na fungovanie klubu, mal na klub iba dobré ohlasy, preto som neváhal a prišiel som do Senice,“ dodala nová posila.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora