Novinky - 22.02.2021 20:55

Senica má nového trénera. Povedie ju známa tvár

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/FKSenica.eu

Krátko po ukončení spolupráce s Antonom Šoltisom predstavil aktuálne posledný tím fortunaligovej tabuľky FK Senica meno nového trénera. Stal sa ním skúsený Karol Praženica, pre ktorého to bude už niekoľké pôsobisko v najvyššej súťaži.

Spoločne s Praženicom sa na lavičku Záhorákov dostane aj jeho asistent Branislav Mráz, ktorý je bývalým hráčom FK Senica. Vo Fortuna lige pôsobil Praženica ako asistent trénera Tomislava Mariča v Dunajskej Strede a tiež v pozícii hlavného trénera v Podbrezovej a Zlatých Moravciach: „Je to určitá paralela, tam to bolo trošku iné, do klubu som vtedy prišiel počas zimy, na prípravu a tvorbu mužstva bol určitý čas. Teraz je situácia trochu iná, treba sa prispôsobiť a urobiť všetko preto, aby sa nám podarilo splniť cieľ, kvôli ktorému sme sem prišli,“ skonštatoval nový tréner pre klubový web. Keď totiž v sezóne 2018/19 prichádzal do Zlatých Moraviec, ViOn bol na poslednej priečke v tabuľke, rovnako ako teraz Senica.

Napriek nepriaznivej situácii je Praženica odhodlaní zabojovať o záchranu a zachovať tak Senici prvoligovú príslušnosť: „Tým, že sme v tabuľke poslední, úloha je pri záchrane jednoznačná - zápasy musíte vyhrávať. Budeme sa snažiť hrať tak, aby sme získali čo najviac bodov,“ vyjadril sa 50-ročný kormidelník. Po odchode zo Zlatých Moraviec bol bez práce, a tak ponuku zo Záhoria rád prijal: „Senica je prvoligový klub, ktorý má históriu. Pracovať na najvyššej trénerskej úrovni je pre každého trénera česť, to bol hlavný dôvod, prečo som sa rozhodol prijať ponuku klubu,“ dodal.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora