Novinky - 29.01.2018 18:30

Všetko pre úspech. Podbrezová na jar so zahraničnými posilami

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová majú za sebou úvodnú fázu zimnej prípravy na jarnú časť slovenskej Fortuna ligy 2017/2018, tú absolvovali v domácich podmienkach. Od nedele sú na sústredení v tureckom Beleku, kde odohrajú štyri prípravné zápasy. "V Beleku to už bude viac o taktike, zohrávaní sa a hľadaní optima. Je to herné sústredenie, takže sa budeme venovať viac futbalovým veciam než kondičnej zložke," povedal pre klubový web tréner Marek Fabuľa a na margo posilnenia kádra skonštatoval: "Na skúške boli dvaja Lotyši, ktorí nepresvedčili a poslali sme ich domov, takisto aj Čuntu. Stijepo Njire (26-ročný chorvátsky stredopoliar, pozn.) presvedčil a podpísal, ostáva u nás. Na skúške je Patrik Vajda. Vzhľadom na rozsah jeho predchádzajúceho zranenia si ho potrebujeme otestovať, či je schopný znášať záťaž a či je schopný hrať futbal na požadovanej úrovni."

V kádri zostáva aj trojica legionárov: srbský brankár Marko Drobnjak a dvaja útočníci - Ukrajinec Iľja Tereščenko a Poliak Jakub Wiezik. "Drobnjak tu už bol na jeseň, Wiezika poznáme z ligy a Tereščenka poznáme ešte z jeho pôsobenia pri mládeži v Michalovciach či zo Slovana. Sú to futbalisti, ktorí zapadajú do nášho konceptu. Myslím si, že budú prínosom a zvýšia konkurencieschopnosť tohto mužstva," uviedol kouč "železiarov".

Podbrezovčanov čaká na jar boj o zotrvanie v najvyššej slovenskej súťaži, v 12-člennom pelotóne figurujú so 14 bodmi (4-2-13) na 10. mieste; majú o tri body viac než posledný FK Senica. "Všetci veríme, že sa čo najskôr dostaneme do takých vôd, ktoré nám zaručia aj budúcoročnú účasť v najvyššej súťaži a budeme môcť ešte viac pracovať na nastolenej filozofii dohodnutej s vedením klubu - zaraďovaní čo najvyššieho počtu mladých hráčov do prvého tímu, aby získavali skúsenosti," uzavrel Marek Fabuľa.


Ďakujeme za vaše názory