Podbrezová konečne bodovala. Sereď neprehrala už sedem zápasov po sebe

1:1
(1:1)
ŠKF Sereď
ŠKF Sereď
Góly: 13. Obročník - 17. Ulrich, ŽK: 15. Obročník, 25. D. Leško - 45.+ Hučko, 90.+ P. Penksa, rozhodovali: P. Hrčka - Somoláni, E. Weiss

FK Železiarne Podbrezová:

M. Kuciak - M. Turňa, Bartoš, Podstavek, A. Mojžiš - Obročník - Viazanko, D. Leško, Breznaník - Bernadina, Matúš Mikuš (77. D. Magda)

ŠKF Sereď:

P. Penksa - Sus, Ľ. Michalík, Menich, Hučko - D. Ventúra, Baéz - Pankaričan (66. Bilas), Richnák (59. Ondong-Mba), Ulrich (76. M. Mečiar) - Morong

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová remizovali na domácom trávniku so Sereďou 1:1 v sobotňajšom stretnutí 17. kola Fortuna ligy 2018/2019. Obidva góly padli už v úvodných sedemnástich minútach. Na radosť domácich sa v 13. min presadil Michal Obročník, no už o štyri minúty neskôr vyrovnal Dávid Leško. V priebehu zápasu vystrelil domáci tím na bránku súpera ešte päťkrát, ani jeden pokus však neskončil medzi tromi žrďami. Sereď vyslala na Matúša Kuciaka ešte jednu strelu, ktorá taktiež nemala nárok na úspech. Podbrezovčania s novým trénerom Gergelyom Gerim tak prelomili šesťzápasovú sériu bez bodového zisku. Naopak, Sereď natiahla sériu stretnutí s aspoň jedným získaným bodom v rámci fortunaligových meraní síl už na sedem zápasov. Kým domáci tím figuruje so 17 bodmi na 10. priečke, Seredi aktuálne patrí priebežné 4. miesto so ziskom 25 bodov.