Novinky - 04.03.2019 14:00

Podbrezová zažíva bodovú obrodu. V jej hre vidno pozitívny progres

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová zažívajú na úvod jarnej časti Fortuna ligy 2018/2019 hernú obrodu. Po tom, čo v závere jesene z posledných siedmich zápasov vybojovali Horehronci iba jeden bod do tabuľky, z predošlých troch kôl brali štyri body vrátane cennej sobotňajšej remízy v 21. kole na pôde AS Trenčín (1:1). V Myjave sa na stranu hosťujúcich "železiarov" pridalo aj šťastie, keď "domáci" Trenčín v druhom polčase nepremenil nariadenú penaltu. Diváci tak videli iba góly Mohammeda Lamina za AS a Jakuba Kiwiora za Podbrezovčanov.

"Bol to veľmi dobrý zápas z obidvoch strán. Obe mužstvá chceli hrať futbal. Vedeli sme aká je sila Trenčína, no napriek tomu, že sme inkasovali nádherný gól, sme mali tri veľmi dobré situácie na vyrovnanie. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám to. Druhý polčas sme mali trošku aj šťastie pri nepremenenej penalte, ale stále sme chceli hrať aktívne a tešíme sa z toho, že sa nám podarilo vyrovnať na 1:1," hovoril po zápase tréner hostí Vladimír Veselý podľa oficiálneho webu klubu. Práve on koncom jesene vystriedal na poste hlavného kormidelníka Mareka Fabuľu.

Podbrezovčania počas zimnej prestávky výraznejšie obmenili aj káder. Podľa jedného z najskúsenejších hráčov tímu z Horehronia Michala Braznaníka sú stále badateľné rezervy. V hre svojho tímu však vidí progres. "Remízu považujem za spravodlivú. Potrebujeme ešte trocha času na to, aby sme sa zohrali. Hráme však dobre, môžeme byť s predvedenou hrou spokojní a hlavy máme hore. Na hre, ktorú predvádzame, je vidieť progres. Rezervy vidím najmä v zakončení. Vymenilo sa viacero hráčov a nie všetko pôjde hneď. Potrebujeme ešte čas,“ skonštatoval 33-ročný záložník.

FK Železiarne sa po 21 odohraných zápasoch nachádza na 10. priečke s 21 bodmi a náskokom siedmich bodov na aktuálne posledný tím súťaže FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. "Prvoradým cieľom je pre nás záchrana," podotkol Breznaník.


Ďakujeme za vaše názory