MFK Michalovce - 17.07.2017 11:39

Stihnú v Michalovciach všetko dokončiť do prvého domáceho zápasu?

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste.tv/mfk michalovce

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce nehrali v tomto roku ešte pred vlastnými fanúšikmi priamo v Michalovciach. Rekonštrukcia ich domovského stánku sa dokončuje a na HUSTE.tv bude môcť každý vidieť, aký krásny štadión majú na východe.

Zemplínčania nemohli na svojom ihrisku hrávať Fortuna ligu pre tri nedostatky. Preto inštalovali vyhrievanie trávnika, kamerový a turniketový systém.

Pred pár dňami dokončili vykurovanie, ktoré bude fungovať na báze plynu. Aktuálne je v plnom prúde výstavba kotolne, no predovšetkým pokladanie novučičkého trávnika, ktoré má na starosti nitrianska firma Eurogreen Slovensko. Oprášila tak spoluprácu s Michalovčanmi, pretože aj pri rozsiahlej rekonštrukcii štadióna v roku 2009 im takisto dodávala trávnatý koberec.

Kým pred ôsmimi rokmi doviezli trávu z Nemecka, tentoraz ho vozia z Maďarska. Konkrétne z obce Felsőpakony, ktorá sa nachádza neďaleko Budapešti.

„S pokladaním trávnika sme začali v priebehu utorka a bude nám to trvať do štvrtkového večera. V piatok nás čakajú ďalšie práce ako hnojenie či valcovanie ihriska. Tento trávnik je kvalitnejší ako ten, ktorý sme ukladali pred ôsmimi rokmi. Rovnaký majú napríklad v Poprade, spolupracujeme aj s mnohými futbalovými klubmi z Talianska či Rakúska,“ prezradil nám Roman Šmajstrla, konateľ spoločnosti Eurogreen Slovensko.

Do metropoly Zemplína priviezlo novučičkú trávu desať kamiónov. Jednotlivé rolky, ktoré pracovníci Eurogreenu ukladajú na michalovský štadión, majú rozmery 1,20 m (šírka) x 15,50 m (dĺžka).

V Michalovciach sa robí všetko pre to, aby bol štadión pripravený na prvý domáci zápas s Nitrou, ktorý je na programe v sobotu 29. júla o 19. hodine aj pred kamerami HUSTE.tv. Či sa im to podarí, sa dozvieme približne o dva týždne.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.