Michalovce si suverénne poradili s Trenčínom. AS čakajú boje o záchranu

4:2
(3:1)
AS Trenčín
AS Trenčín
Góly: 32. a 55. C. Diarra, 17. Tounkara, 23. J. Carrillo - 45.+ Rota (vlastný), 68. Umeh, ŽK: 54. Rota - 53. Umeh, 69. Corryn, 87. Paur, 90.+ Mašovič, rozhodovali: Ochotnický - Pozor, Galo, 1343 divákov

MFK Zemplín Michalovce:

Kira - Vojtko, Beskorovajnyj, J. Carrillo, Rota - Casado - P. Kolesár, Žofčák (58. Kunturiotis), Danko (71. Trusa), C. Diarra - Tounkara (81. Zacharkov)

AS Trenčín:

D. Chudý - Yem, Laczkó, Mašovič, Skovajsa (46. Slávik) - Lamine, Kvocera (68. Sleegers), Van Arnhem (46. Umeh) - Čatakovič, Paur, Corryn

Futbalisti Michaloviec odprevadili hráčov Trenčína do skupiny o záchranu jasným víťazstvom 4:2 v sobotňajšom zápase záverečného 22. kola základnej časti Fortuna ligy 2018/2019. Do vedenia sa dostali v 17. min, kedy ušiel za obranu Mamadou Tounkara a s brankárom Denisom Chudým si bez problémov poradil. Druhý gól pridali Michalovce v 23. min po kombinačnej akcii na konci ktorej bol José Carrillo. Aj pri treťom góle Zemplínčania vyšachovali obranu súpera a Cheick Diarra zakončoval do prázdnej bránky. Trenčania znížili vďaka vlastnému gólu Llazarosa Rotu po priamom kope v nadstavenom čase prvého polčasu. Hosťom nepomohli ani zmeny v zostave, desať minút po prestávke sa pošmykol Adrián Slávik, Peter Kolesár sa ocitol sám v šestnástke a nezištne prihral Diarrovi na druhý gól. Striedajúci Emeka Udeh už iba upravil skóre. Michalovce s 32 bodmi obsadili po záverečnom kole základnej časti súťaže 5. miesto a účasť v skupine o titul. Trenčania nebodovali naplno v treťom zápase v sérii a s 22 bodmi im patrí 9. priečka, tím spod Čákovho hradu čakajú boje o záchranu.