o titul - 9. kolo, sobota 18.05.2019, 17:00
MFK Zemplín Michalovce
3:3
(2:1)
ŠK Slovan Bratislava
Góly: 25. Casado, 28. Ch. Diarra (z pok. kopu), 68. Turík - 40. a 76. Šporar, 62. Bajrič, ŽK: 77. Vojtko, 85. P. Kolesár - 87. Suchockij, rozhodovali: Dohál - Benko, E. Weiss, 1186 divákov

MFK Zemplín Michalovce:

Bieszczad - M. Kolesár, Špiriak, Grič, Vojtko - Turík - Ch. Diarra, Casado (86. Mavretič), P. Kolesár, Kountouriotis (64. Trusa) - Tounkara (70. Sulley)

ŠK Slovan Bratislava:

Šulla - Apau, Guzmics, Bajrič, Suchockij - Ljubičič, Rabiu (19. Nono, 73. Ratao) - Čavrič, Holman, Dražič - Šporar

Futbalisti už istého tohtosezónneho slovenského ligového šampióna ŠK Slovan Bratislava remizovali v sobotňajšom zápase 9. kola skupiny o titul vo Fortuna lige 2018/2019 na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:3. Vedenia sa v 25. min ujali domáci, po prihrávke Jozefa-Šimona Turíka sa presadil José David Casado. O tri minúty neskôr navýšil vedenie Michaloviec z nariadeného pokutového kopu Cheick Alan Diarra. Do prestávky však stihol znížiť Andraž Šporar. Slovanu sa v 62. min podarilo vyrovnať zásahom Kenana Bajriča, ale po šiestich minútach nerozhodného stavu domácim prinavrátil vedenie Turík. Stav stretnutia uzavrel v 76. min svojím 28. gólom v ligovom ročníku Šporar. Slovinský útočník je tak už iba jeden gól od vyrovnania rekordného streleckého zápisu Róberta Semeníka, ktorý v ročníku 1995/1996 v drese 1. FC Košice nastrieľal 29 gólov.