Novinky - 30.07.2020 15:22

Bývalá opora Michaloviec bude ťahať druholigový klub

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Slovenský futbalový brankár a donedávna opora MFK Zemplín Michalovce Matúš Kira už v budúcej sezóne nebude pôsobiť v najvyššej súťaži. Na spolupráci sa totiž po ukončení zmluvy s fortunaligistom dohodol s druholigovým FC Košice. Zostáva teda na východe republiky, avšak s inými ambíciami.

Aktuálne 25-ročný gólman dlhodobo pôsobil na Zemplíne, kde patril k stabilným členom základnej jedenástky. V uplynulej sezóne odchytal v drese Michaloviec 25 zápasov, v ktorých si na svoje konto pripísal sedem čistých kont. Po ročníku 2019/20 mu však vypršala zmluva a musel sa tak obhliadnuť po ďalších ponukách. Tie mal podľa vlastných slov aj zo zahraničia, no vzhľadom na celosvetovú pandémiu zvolil radšej krok na istotu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

? Bránu FC Košice bude v nasledujúcej sezóne hájiť jeden z najlepších brankárov posledných ročníkov Fortuna ligy - Matúš Kira! ? Matúš pôsobil úplynulých 10 rokov v Michalovciach, kde sa postupne vypracoval na oporu celého mužstva a jednotku medzi tromi žrďami. Vo Fortuna lige si pripísal na svoje konto 85 zápasov. V FC Košice sme šťastní, že môžeme v metropole východu privítať hráča takéhoto kalibru! Matúš, vitaj v FC Košice! Viac informácií neskôr v článku na webe. @bmwkosice @chateau_grand_bari @kiamotorskosice @oravskyhaj @oftum_sk @kosice_official @bedeurbeds Medimex Mulldex Interport #fckosice #kosice #vsetcispolusilnejsi #vss #futbal #football #yellowblue

Príspevok, ktorý zdieľa FC Košice (@fckosice),

Košičania hlásia pred začiatkom novej sezóny tie najvyššie ambície. Radi by zabojovali o postup do najvyššej súťaže, k čomu majú okrem Kiru pomôcť aj ďalšie posily. Klub sa už dohodol s Patrikom Košudom, Michalom Jonecom a Ondrejom Elexom. Trénerom FC bude skúsený Marek Fabuľa, známy najmä z pôsobenia v Podbrezovej. Nová sezóna druhej najvyššej súťaže štartuje už tento víkend. Košice sa v sobotu predstavia na trávniku Liptovského Mikuláša.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora