Novinky - 11.01.2021 16:22

Michalovce začali prípravu v oklieštenej zostave. Hľadajú nové posily

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/new.mfkzemplin.sk

Medzi poslednými zahájili zimnú prípravu na jarnú časť Fortuna ligy aj futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Tí odštartovali v pomerne oklieštenom zložení, keď chýbali viacerí hráči. Tréner Jozef Majoroš tak mal k dispozícii len dvoch brankárov a pätnásť hráčov do poľa.

Do tréningového procesu sa už nezapojil grécky legionár Christos Kountouriotis, s ktorým vedenie klubu ukončilo spoluprácu. Rovnako tak v kádri nefiguruje ani mladík Adam Griger, keďže prestúpil do rakúskeho klubu LASK Linz. Otázne je tiež zotrvanie ďalšieho mladého hráča Lukáša Lukča. Na úvodnom tréningu však chýbali aj ďalší hráči: „V piatok bol na operácii kolena Martin Kolesár, takže ten bude mimo celú jarnú časť. Po zranení kolena sa dáva dokopy Grék Dimitrios Siopis. Jeho návrat predpokladáme v polovici februára. V rovnakom čase by mohol byť pripravený aj Matej Trusa, ktorý bol pred posledným zápasom s Ružomberkom vyberať skrutky z nohy. Takisto Ian Soler mal počas celej jesene problémy s pruhom a momentálne doma podstupuje terapiu. Nigérijčan Abdulrahman Taiwo sa po skončení hosťovania zapojil do prípravy s Dunajskou Stredou, takže budeme čakať, ako sa vyvinie situácia okolo neho. Mali sme prísľub, že by mal u nás ostať aj v jarnej časti, ale napokon si ho DAC stiahol,“ vyjadril sa pre klubový web tréner Jozef Majoroš.

Spomedzi príchodov zatiaľ v kádri figuruje len 20-ročný stredný záložník Marián Sabolčík. Ten prišiel z Prešova a s tímom by sa mal pripravovať dva až tri týždne. Podľa slov Majoroša mal klub vytypovaných niekoľko hráčov, no jedného z nich napokon neuvoľnil jeho klub. Taktiež by Michalovce mali hľadať pravého obrancu kvôli početným zraneniam. Rovnako sa snažia na východe republiky nájsť hráčov, ktorí neprídu len na pol roka, ale aspoň na dve sezóny. Na jeseň sa s tímom pripravoval aj 22-ročný Japonec Takuto Ošima„Aktuálne čaká na víza a hneď ako ich dostane, sa k nám pripojí. Je to šikovný ofenzívny hráč, ktorý vie zahrať na viacerých postoch. Na tréningu sa ukazoval vo veľmi dobrom svetle, nuž verím, že tú kvalitu prenesie aj do zápasov,“ dodal Majoroš. Novou tvárou by mal byť aj tréner brankárov Pavol Penksa, ktorý naposledy pôsobil v Seredi. Michalovce majú na programe sedem prípravných zápasov, pričom všetky odohrajú na Slovensku.

Káder MFK Zemplín Michalovce na prvom tréningu v roku 2021:
Brankári: Tomáš Dráb, Rostyslav Dehtiar
Obrancovia: Filip Vaško, Artem Vovkun, Polydefkis Volanakis, Matúš Vojtko
Stredopoliari: Matúš Begala, Igor Žofčák, Georgios Neofytidis, Martin Bednár, Lukáš Lukčo, Dimitrios Popovits, Tobias Bujňaček, Vasileios Ntotis, Marián Sabolčík
Útočníci: Ismar Tandir, Maksym Hirnyi

Na úvodnom tréningu chýbali zranení Matej Trusa, Martin Kolesár, Dimitrios Siopis a Ian Soler. Neskôr sa k tímu pripoja Matej Markovič, Danilo Špoljarič, Alejandro Mendez, Ricardo Phillips a Sergej Ivanov.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora