Novinky - 25.01.2021 15:33

Druhý Japonec vo Fortuna lige. Michalovce posilňujú káder

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/new.mfkzemplin.sk

Najvýchodnejší účastník najvyššej futbalovej súťaže má za sebou druhý prípravný zápas. Po Bardejove dokázali futbalisti Michaloviec poraziť aj ďalšieho účastníka druhej ligy, a to FC Košice. V zápase sa predstavili aj nové posily, ktoré majú pomôcť v jarnej časti sezóny.

Zo Serede len nedávno prišiel nigérijský záložník Bankole Olawale Adekuoroye, ktorý sa okamžite zapojil do tréningu a proti Košiciam si odbil debut v michalovskom drese. K jeho príchodu sa vyjadril aj tréner Jozef Majoroš: „Poznám ho ešte z pôsobenia v Spišskej Novej Vsi, takže viem, aký je to typ futbalistu. Do nášho stredu poľa určite prinesie súbojovosť. Dôležitý fakt je aj ten, že zmluvu podpísal na dva a pol roka, čo ma teší, lebo chceme sa vyhnúť tomu, čo bolo v lete, keď nám odišlo veľa hráčov. Bola možnosť ho získať a ja som rád, že je tu. Proti Košiciam odohral slušný zápas a verím tomu, že sa rýchlo zžije s mužstvom. Je to kvalitný hráč, ktorý nám má čo dať,“ povedal kormidelník pre klubový web. Okrem Nigérijčana do klubu prišiel aj ďalší legionár. Takuto Ošima by sa mal stať druhým Japoncom vo Fortuna lige. Tým prvým bol Tsubasa Niši, ktorý taktiež pôsobil v Michalovciach: „Bude si musieť zvyknúť na vyššiu súťaž aj záťaž. Už keď s nami trénoval, ukázal veľký potenciál a kvalitu. Samozrejme, vieme, kde sú ešte jeho nedostatky a tie sa ukázali aj proti Košiciam. Musíme s ním rozprávať a vysvetliť mu, čo od neho chceme. Na ihrisku skvele rozmýšľa, má dobrú techniku a je aj zdravo drzý, v zápase dal jednu geniálnu finálnu prihrávku v plnom behu, ale musí sa naučiť hrať na väčšom priestore,“ skonštatoval na margo Ošimu tréner Majoroš.

V Michalovciach sa naďalej pripravuje aj záložník Marián Sabolčík, ktorý prišiel na skúšku z Prešova. Oba prípravné zápasy odohral aj krajný obranca Daniel Magda, ktorý naposledy pôsobil v Nitre: „Dano by mal ostať. Sme s ním dohodnutí, takisto aj s jeho kmeňovým klubom, ktorým je Podbrezová. Tá si však ešte musí vysporiadať nejaké veci s Nitrou, kde naposledy hosťoval. Verím tomu, že už v najbližších dňoch sa jeho príchod dotiahne,“ ozrejmil michalovský tréner. Ten už môže počítať s gréckym obrancom Dimitriosom Siopisom, ktorý sa zotavil zo zranenia. Naopak zdravotné problémy trápia hneď niekoľkých ďalších hráčov. Klub tiež rieši situáciu okolo najlepšieho strelca: „Stále s nami nie sú ani Ian Pino Soler či Abdulrahman Taiwo. V priebehu najbližšieho týždňa by sme mali vedieť, či sa náš najlepší strelec vráti alebo ostane v Dunajskej Strede. Uvidíme, ako sa situácia okolo nich vyvinie. Možno budeme na to reagovať,“ uzavrel Jozef Majoroš. Michalovce odštartujú jarnú časť Fortuna ligy v sobotu 13. februára na pôde Pohronia.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora