Novinky - 02.02.2021 13:22

Spolupráca pokračuje. DAC opäť posiela hráča do Michaloviec

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/DAC1904.sk

Dunajská Streda okrem posíl eviduje počas zimnej prestávky aj odchody. Útočník Zuberu Sharani si nedokázal vybojovať stabilné miesto v A-tíme DAC-u, a tak ho klub zo Žitného ostrova posiela na hosťovanie. Talentovaný futbalista bude na jar hrávať v Michalovciach.

Ghanský ofenzívny univerzál bude na Zemplíne pôsobiť do konca aktuálnej sezóny. V Dunajskej Strede pôsobí dvadsaťjedenročný futbalista od leta 2019, no odvtedy odohral v drese A-tímu len desať zápasov a na svoje konto si pripísal jeden gól. Na východe republiky sa stretne s ďalšími kmeňovými hráčmi DAC Martinom Bednárom a Ricardom Phillipsom.

K hosťovaniu sa vyjadril aj športový riaditeľ Dunajskej Stredy: „Sharani je talentovaný futbalista, ktorý od príchodu k nám ukázal výrazný rozvoj. Pre jeho ďalší rast je ale potrebné, aby pravidelne hrával. Michalovce prišli s návrhom na hosťovanie a s trénerom Storckom sme sa zhodli, že je to ideálne miesto pre jeho ďalší rast. Pevne veríme, že sa mu tam bude dariť a toto pôsobenie mu pomôže do budúcnosti,“ povedal Jan Van Daele.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora