Novinky - 18.02.2021 14:33

Michalovce si udržali trio talentovaných mladíkov

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/new.mfkzemplin.sk

Počas uplynulého víkendu vstúpil MFK Zemplín Michalovce do jarnej časti Fortuna ligy remízou s Pohroním. Včera však vedenie klubu prišlo s potešujúcou správou pre fanúšikov aktuálne jedenásteho tímu tabuľky. Na predĺžení zmluvy sa totiž dohodli traja odchovanci.

Na východe republiky bude naďalej pôsobiť Matej Trusa, ktorý patrí k stabilným členom základnej zostavy. V prebiehajúcej sezóne odohral dvadsaťročný futbalista šestnásť zápasov s bilanciou dva góly a jedna asistencia. Za A-tím Michaloviec nastupoval aj v predošlých dvoch sezónach, keď odohral dovedna štrnásť zápasov a strelecky sa presadil dvakrát.

Ďalším stabilným článkom zostavy je obranca Matúš Vojtko. Rovnako dvadsaťročný futbalista toho má za sebou vo Fortuna lige už pomerne dosť, keď za posledné tri ročníky odohral viac ako 50 zápasov. V nich dvakrát skóroval a na svoje konto si pripísal aj päť gólových prihrávok. Rovnako ako Trusa, aj Vojtko podpísal zmluvu do júna 2023.

Viac ako dva roky by mal v drese Michaloviec stráviť aj Matúš Begala. Devätnásťročný záložník pôsobí v A-tíme už štvrtú sezónu, pričom celkovo nazbieral 22 štartov v najvyššej súťaži. Strelecký účet si však otvoril až v aktuálnom ročníku, keď sa viac dostáva do jednotlivých zápasov. Na Zemplíne s ním počítajú ako s jedným z kľúčových hráčov do stredu poľa.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora