Novinky - 13.04.2021 12:29

Veľký trénerský návrat na Zemplíne má viesť ku záchrane

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Slovenský fanúšik vníma Antona Šoltisa ako perspektívneho futbalového trénera, ktorý by vzhľadom na nízky vek mohol ešte v budúcnosti dosiahnuť zaujímavé veci. V novembri 2019 však skončilo jeho trojročné pôsobenie na lavičke Zemplína Michalovce, s ktorým sa len sezónu predtým dostal do nadstavbovej skupiny o titul. Pred ročníkom 2020/21 si našiel miesto v Senici, odvolaný bol v závere základnej časti a o dva mesiace neskôr sa opäť upísal východniarom.

Košický rodák zasadne na stoličku, ktorá je od pondelka voľna po odvolaní Jozefa Majoroša. Ten patril medzi aktuálne najdlhšie slúžiacich trénerov v lige, no skončil pre neuspokojivé výsledky. Michalovce sú priebežne na 11. priečke, ktorá by znamenala účasť v baráži proti druhému celku druholigovej tabuľky. Takáto predstava sa však vedeniu nepáči a od "červenej čiary" by sa chceli dostať ďalej. Asistentom Šoltisa bude Ondrej Duda st., otec súčasného reprezentačného stredopoliara.

"Zmluvy podpísali do konca aktuálnej sezóny. Cieľ je jasný. Záchrana. Vítame oboch trénerov opäť na Zemplíne a veríme, že Fortuna liga ostane pod Vihorlatom aj budúcu sezónu," píše sa jasne a vecne v stanovisku na klubovom webe. Michalovce z ostatných štyroch ligových kôl získali štyri body a pozvoľna sa zosúvali poradím vyrovnanej dolnej šestky. Medzitým vypadli aj z Pohára na druholigových Košiciach. Odvolanie trénera Majoroša bolo oznámené po víkendovej domácej prehre 1:2 so Žiarom nad Hronom.